מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

זיכוי עבירות תנועה

28.04.2019

הכלל הידוע במשפט הוא, כי כל אדם הינו חף מפשע עד שהוכחה אשמתו, מה שאומר, כי אם אנו עומדים למשפט בגין עבירה שביצענו, תמיד ישנו סיכוי שנצא זכאים במשפט ואין לנו סיבה להאמין שלא.

הדבר נכון, גם במקרים של עבירות תעבורה ואפילו תציג התביעה המשטרתית את כל הנתונים וההוכחות שאכן לכאורה בוצעה עבירה, כל זה אינו מבטיח דבר. שכירת שירותיו של עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי, תגדיל בצורה משמעותית את הסיכויים לזיכוי.

לפני שנסביר כיצד ההליך מתנהל, חשוב לומר, כי זיכוי בעבירות תעבורה אינו דבר של מה בכך. פעמים רבות נוטים אנשים לזלזל במשמעות של עבירות מסוג זה והן אינן נתפסות כעבירות משמעותיות. אך הדבר אינו נכון, מאחר ועבירות תעבורה יכולות להשפיע על חיינו בצורות שונות, בין אם בהיבטי פרנסה ובין אם בהיבטים אחרים. עבירות תנועה, גם אם אינן כרוכות בקנסות גבוהים, עדיין יכולות לעלות לנו לא מעט כסף. די לנו לדמיין מה יקרה, אם ישללו לנו את הרישיון לחודש או חודשיים, על מנת להבין, עד כמה זה הדבר משמעותי לחיינו מבחינה כלכלית, קל וחומר אם על הפרק עומדת פסילת רישיון נהיגה לתקופה משמעותית אף יותר.

כיצד מתנהל ההליך משפטי וכיצד ניתן לקבל זיכוי בעבירות תנועה

יש לומר תחילה, כי סדר הדין החל בענייני תעבורה, הוא סדר הדין הפלילי ועל פיו מתנהלים ההליכים המשפטיים בבתי המשפט לתעבורה. נהג מגיע לבית המשפט באחת משתי דרכים, או כאשר הוא מבצע עבירת תעבורה שהינה עבירה מסוג הזמנה לדין, או אז השוטר שעצר אותו, מוסר לו למעשה בו במקום, את ההזמנה לדיון בבית המשפט לתעבורה הרלבנטי למקום ביצוע העבירה, או כאשר בוצעה עבירת תעבורה בגינה נפתחה חקירה, או תאונת דרכים, אשר בסיומן עבר התיק למחלקת תביעות תעבורה, שם תובע משטרתי החליט להעמיד לדין את הנהג, והגיש כנגדו כתב אישום לבית המשפט לתעבורה הרלבנטי למקום ביצוע העבירה.

בקליפת אגוז ניתן לומר, כי הדיון המשפטי מתחיל בהקראת כתב האישום, כאשר בית המשפט מבקש מהנאשם מענה, אם הנאשם מודה, עובר בית המשפט לשלב הטיעונים לעונש, בו התובע המשטרתי יטען בפני בית המשפט איזה עונש הוא מבקש להשית על הנאשם בהסתמך על נסיבות ביצוע העבירה ועברו התעבורתי של הנאשם ואילו הנאשם יטען בפני בית המשפט, מדוע הוא סבור, כי יש להקל בעונשו. בסיומו של שלב זה, יתן בית המשפט את גזר דינו. במידה ונאשם אינו מודה במיוחס לו בעובדות כתב האישום, ידחה המשפט לתאריך נוסף, בו ישמעו הראיות. ראיות התביעה וראיות ההגנה, לאחר מכן כל צד יסכם ובית המשפט יתן את הכרעת דינו באם הנאשם זכאי או אשם. במידה והנאשם הורשע, יעבור בית המשפט לשלב הטיעונים לעונש, כל זאת כאמור לעיל.

יש לומר, ההליך המשפטי הפלילי אינו דבר של מה בכך, חוק סדר הדין הפלילי מסדיר אותו ורק עורכי דין פליליים הבקיאים בדין המהותי והפרוצדורלי כאחד, יוכל לייצג בצורה נאמנה ומקצועית את לקוחו, בצורה כזו שתגדיל משמעותית את הסיכוי לזיכוי, או לחילופין להסדר טיעון מקל.

ניהול משפט תעבורה, ודאי בעבירות חמורות, או כאשר שלילת רישיון נהיגה, או צבירת ניקוד שעלולה להביא למצב שכזה, עומדות על הפרק. עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי, כזה שמאחוריו אלפי שעות בית המשפט, אשר מכיר את המערכת המשפטית ואת גורמי התביעה המשטרתית לפני ולפנים, הוא זה שישיג את התוצאה הטובה ביותר בכל תיק ותיק.


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2023 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: