הזמנה לבית משפט על עבירת תנועה

11.11.2019

הזמנה לבית משפט על עבירת תנועה

לפני שנגיע להזמנה לבית משפט, חשוב לנו לייעץ לכל נהג, כן, גם לאלו שבטוחים שהם לעולם לא יגיעו למצב כזה של זימון לבית משפט, כי כאשר שוטר תנועה עוצר אתכם, אתם חייבים לדעת מה ואיך להגיב, גם אם הכול לכאורה בסדר ולא עשיתם דבר. אז קראו, זכרו ושמרו לעת הצורך…

מה עושים כשמקבלים דוח?

כאשר מקבלים דוח משוטר, גם אם מדובר על דוח בגין שימוש בטלפון הנייד בעת הנהיגה, שימו לב כי השוטר רושם בדוח את התגובה שלכם על העבירה. אתם ממש לא יכולים לסמוך על רושם הדוח שהוא אכן עשה את זה עד שהוא לא יראה לכם את ותקראו בעצמכם. יש לכם את הזכות לדרוש כי הדברים ייכתבו בצורה שאתם רוצים שהם ייכתבו ובוחן התנועה יצטרך לשכתב את הדברים מחדש. עליכם לעמוד על כך כי הדברים שלכם יהיו כתובים במלואם כפי שאתם רוצים.

אין מקום לחנופה

חשוב לדעת כי התנהגות מתרפסת, חנופה, אמירת דברים אשר אולי ימצאו חן בעיניו של בוחן התנועה, עשויים להוביל לכך כי הוא יאות לוותר לכם על הדוח. אתם חייבים לזכור כי גם אם בוחן התנועה מתנהג מולכם בחביבות, עדיין אתם נמצאים תחת סוג של חקירה וכל מה שתגידו עשוי לשמש כראיה מפלילה לחובתכם בהמשך הדרך. על כן, חשבו היטב לפני כל מילה ואל תיגררו למשפטים או אמירות מיותרות.

צילום

אם מדובר במקרה של תאונה, הטוב ביותר הוא לצלם. צילום של האירוע כמו גם את כל הסביבה, את הנזקים שאירעו בעקבות התאונה וכל מה שיוכל להועיל בהמשך לצורך תיעוד. כיום מצויד כל אחד במכשיר סלולארי אשר באמצעותו הוא יכול לצלם את הכול ברגע האמת וזה חשוב. גם אם הנהג מבולבל, מבוהל, נרעש או מופתע מהסיטואציה, כדאי להתאפס, להתפקס ולעשות את הדבר הנכון.

תיקי שכרות

כאשר מדובר בעונש על נהיגה בשכרות, או כשעוצרים נהג בגין חשד לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, תמיד עדיף לשתוק ולא להפליל את עצמנו. יש כאלה הסבורים כי אם הם יגידו ויתרצו את עצמם במשפטים כמו "שתיתי רק מעט", "שתיתי רק כוס וחצי ויסקי" וכדומה, הם יצאו בזול. הם לא מבינים כי במו פיהם הם מפלילים את עצמם. מסיבה זו מומלץ מאוד לפנות ולהיעזר בעורך דין שהוא מומחה לענייני תעבורה שמכיר את החוקים על כל הדקויות והוא ידע לכוון את הנהג לכיוון הנכון.

בכל מקרה, נהג אשר מתבקש להיבדק בדיקת ינשוף, אל לו לסרב. חשוב לדעת כי סירוב להיבדק עשוי להיות חמור יותר ומורכב להתמודדות יותר מאשר תוצאה לא טובה של הבדיקה מבחינת רמת האלכוהול שתימצא בבדיקה.

אל תתנצלו בני שוטר

אם שוטר עוצר נהג בחשד לעבירת תנועה מכל סוג שלא יהיה, לעולם לא כדאי להתנצל ולומר מילים כמו "מצטער," או "סליחה". המילים הללו עשויות להתפרש ממש כמו הודאה בביצוע העבירה. בכל מקרה השוטר לא יוותר והוא ייתן קנס לנהג כזה וישנם גם המקרים אשר בהם הוא יזומן אל בית המשפט. המילים המפלילות הללו שהם בעצם היו מילות התנצלות תמימות לחלוטין, הם אלו אשר יהוו הודאה בביצוע העבירה. הם ישרתו את התביעה ואף ישמשו נגד הנהג.

בכל מקרה ההמלצה היא פשוט לא להגיב, גם לא להכחיש את ביצוע העבירה. אין גם צורך לחתום על הדוח ועדיף שייכתב על הדוח "מסרב לחתום".

בעזרת עו"ד תמיד יהיה פשוט יותר והנהג ידע מה לומר ובעיקר מה לא לומר.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820
או התקשרו לנייד אישי: 052-563-4178
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2020 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: