מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

בית משפט לתעבורה – לבד או עם עורך דין?

28.04.2019

אם חס וחלילה יוגש כנגדנו כתב אישום בעבירה של גניבה, אלימות, עבירות מין, או עבירות אחרות, סביר להניח שלא נעז להגיע לבית המשפט ללא עורך דין. בין אם מדובר בעבירות פעוטות, ודאי כשמדובר בעבירות חמורות, ברור לנו שאם ננהג כך, נסכן את עצמנו ואת הסיכוי שלנו להינצל ממאסר.

בצורה דומה עלינו לנהוג אם וכאשר נגיע אל בית משפט לתעבורה. אם חס וחלילה תחליט המדינה תחליט להעמיד אותנו לדין על עבירת תעבורה כזו או אחרת, או לחילופין על אחריות לגרימת תאונת דרכים, עבירה של נהיגה  בזמן פסילה, עבירה של נהיגה בשכרות, או כל עבירה אחרת, לא נוכל לייצג את עצמנו מבלי לסכן משמעותית את רישיון הנהיגה ולעיתים את חירותנו. אנו חייבים להשתמש בשירותיו של איש מקצוע, עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה.

על פניו הדבר נראה ברור מאליו, אך העניין הוא, שלא כל האנשים חושבים כך. קיימים לא מעט אנשים הבוחרים דווקא כן להופיע בבית משפט לתעבורה ללא ייצוג משפטי, מסיבות שונות. החל מסיבות כלכליות, הנחה שמדובר בעלות כספית גבוהה מדי ואולי מיותרת, וכלה בטענה שפשוט אין צורך, אפשר להסתפק בייצוג עצמי, לא צריך לקחת עורך דין ולהפוך את כל העניין לרשמי ומיוחד. יש גם הסבורים , שאם אנו בוחרים לא לקחת עורך דין, אזי  יקבל העניין נופך פחות משמעותי.

לפני שנסביר מדוע מומלץ לקחת עורך דין תעבורה, חשוב להדגיש נקודה מאוד משמעותית. היום, הרבה יותר קל למצוא עורכי דין המתמחים בדיני תעבורה, וכן, אנחנו יכולים ליהנות מטווחי מחירים שונים, כך שזו לא חייבת להיות הוצאה כספית גבוהה מדי.

מדוע נכון לקחת עורך דין תעבורה?

אנו יכולים למצוא מספר סיבות, מדוע נכון לשכור את שירותיו של עורך דין למקרה שנוזמן לבית המשפט לתעבורה.

ראשית, משפט תעבורה על פניו הוא משפט קל, אך אין זה מדויק. לא מדובר פה רק בעונשים של קנסות קלים או קורס רענון נהיגה. בקלות רבה,  יכול העניין להפוך להיות משפט, שיוביל לשלילת רישיון ארוכה ואף מעבר לכך, הכל תלוי במהות העבירה ונסיבותיה ובעבר התעבורתי. איננו  יכולים להסתכן בכך.

שנית, עורך דין טוב ידע להוציא אותנו מבעיות שונות שאנחנו לא בהכרח צופים ובטח לא יודעים כיצד להתמודד איתן. אם נדע לשכור את האיש הנכון, זה ישחק לטובתנו.

שלישית, הצד השני, קרי המדינה, תביא עורכי דין, תובעים משטרתיים מנוסים, אז אם הצד השני מביא עורכי דין ואנו לא, אזי אננו נותנים לו יתרון משמעותי. אין שום סיבה לכך. לכן, אם אנחנו נחליט להיות מיוצגים בהליך המשפטי ולשכור שירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי, אנו יוצרים תנאים שווים ואף למעלה מכך.

ארבע, ככל שננהג בצורה שקולה יותר, כך גם השופט יתייחס אלינו ברצינות. אם ננקוט בגישה לא רצינית, יהיה קל יותר להציג אותנו, כמי שאין לו שיקול דעת נכון, והדבר עלול להשפיע על העונש שנקבל.


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2023 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: