מה לעשות / לא לעשות כששוטר עוצר אתכם בכביש

27.10.2019

מה לעשות / לא לעשות כששוטר עוצר אתכם בכביש

שוטר העומד בצד הדרך מסמן לכם לעצור. ברור שאתם נבהלים וזה טבעי. מה אתם אמורים לעשות במצב כזה? להתעלם? להמשיך לנסוע? דעו, כי אם תבחרו לנהוג כך, השוטר לא יוותר לכם ולא בטוח שתצאו בזול מהסיפור הזה. כי עבירה של אי ציות לשוטר היא אחת העבירות החמורות ביותר.

אז בין אם יש לכם ממה לחשוש ובין אם אתם בסדר גמור, כאשר השוטר עוצר אתכם, אתם חייבים לציית!
הגעתם לבית המשפט עקב תביעה ו\או התלוננות מטעם שוטר? ייתכן שתזדקקו בדחיפות לעורך דין תעבורה שיסייע לכם.

איך תתנהגו כשהשוטר עוצר אתכם? מה תגידו? מה תציגו? אנחנו כאן על מנת לעשות עבורכם מעט סדר בדברים ולהדריך אתכם איך יש לנהוג בסיטואציה כזו.

נהיגה במהירות מופרזת

אם קרה ושוטר עצר אתכם בגין נהיגה במהירות מופרזת, הוא מראה לכם על צג המכשיר שבידיו, על מכמונת הלייזר כי נסעתם במהירות גבוהה מהמותר, זה עדיין לא אומר שאתם אמורים להודות כי אכן נהגתם במהירות כזו. ישנם מקרים רבים אשר בהם המכשיר אינו משקף באמת את המהירות בה נסעתם. אם זה בגלל שהמכשיר מציג מהירות של מכונית אחרת ואם זה כי ישנה תקלה במכשיר. ההודאה עשויה לפעול כבומרנג לרעתכם וחבל.

אז ברור כי אין להתנדב ולהודות במעשה ובביצוע העבירה. הודאה מהסוג הזה עשויה להתברר בהמשך כעילה להרשעה בדין גם אם בהמשך יתברר כי המכשיר כלל לא הופעל באופן הנדרש ולמעשה לולא ההודאה אי אפשר היה להפליל אתכם.

הכחשת העבירה חייבת להיות מיידית

חשוב לדעת כי במקרים אשר בהם יש לנהג טענת הגנה, עליו לומר אותו מיד מול השוטר. רק כך ישנם סיכויים גבוהים יותר כי טיעון זה יתקבל בבית המשפט. כך לדוגמא במקרים אשר בהם הנהג נעצר בגין אי ציות לחץ אשר מסומן על הכביש. אם הוא יראה לשוטר באותו רגע כי החץ היה מכוסה בעפר או שהוא לא היה ברור דיו ועל כן הוא לא הבחין בו, הרי שהסיכויים כי השופט יקבל את הגרסה ויעדיף אותה על פני גרסת השוטר יהיו גבוהים יותר.

לא חותמים בלי לוודא שלא 'צנזרו' אתכם

כאשר השוטר מבקש מהנהג לחתום על הדו"ח, הוא ממש לא חייב לחתום בעיניים עצומות. זכותו המלאה לבדוק ולקרוא על מה הוא חותם. אם אתם מבחינים כי השוטר רשם רק את העבירה שלכם אך לא ציין את ההכחשה שלכם ואת הסיבות אשר בגינם למעשה עברתם את העבירה המדוברת, הרי שאתם ממש לא חייבים לחתום על הדוח בפורמט הזה.

עדי ראייה

כאשר ישנם שוטרים נוספים על יד השוטר שרושם לכם את הדו"ח, זכותו המלאה של הנהג כי יירשמו גם פרטיהם שלך אותם השוטרים בדו"ח על מנת שבבוא העת הוא יוכל לעשות שימוש בעדות שלהם שעשויה לפעול לטובתו.

חשוב לדעת את כל הדברים הללו ולנהוג בתבונה על מנת להימנע מהרשעות מיותרות.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820 משרד
0525634178 עו״ד אבי דוויק

0507451980 עו״ד יורי ברנט
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: