נסעתם על נתיב תחבורה ציבורית ונתפסתם? כך תצאו מזה

1.01.2020

בתקופה האחרונה אנחנו עדים לכך כי ישנה החמרה מהותית בכל מה שקשור לנסיעה בנת"צ – נתיב תחבורה ציבורית, עבור נהגים וכלי רכב שאלו אינם עונים להגדרה של כלי רכב ציבוריים. המשרד לביטחון פנים יחד עם משטרת ישראל חברו יחד והחליטו כי יש להחמיר את מדיניות האכיפה בכל מה שקשור לעבירות נת"צ. למעשה ההחלטה של הגברת האכיפה בנושא מיושמת על ידי הצבה של מצלמות תנועה אשר אלו יכולות לפעול גם כמצלמות מהירות ותפקידם הוא תיעוד של הנהגים שעושים שימוש בנתיב התחבורה הציבורית.

בשלב הראשון החלו בהצבה של מצלמות  אכיפה אוטומטיות לכל אורך הנתיבים של כבישי איילון. המצלמות הללו החלו באכיפה של נסיעות של כלי רכב פרטיים בנתיבי התחבורה הציבורית. מצלמות הנת"צ הללו יעילות מאוד גם לצורך אכיפת המהירות של נהגים הנוסעים בנתיבים הללו בשעות אשר בהן כן מותרת הנסיעה של כלי תחבורה פרטיים בנת"צ.

גורמי האכיפה העירוניים הם אלו שאמורים לאכוף את עבירות הנסיעה בנת"צ

אפשר לבטל את דו"ח התנועה על עבירות נת"צ?

נהגים אשר נתפסו כאשר הם נוהגים בנתיבים המיועדים רק לתחבורה ציבורית, במיוחד כאשר העבירות הללו תועדו על ידי מצלמות תנועה ואין להם למעשה דרך להכחיש או לטשטש את העובדות, עדיין יכולים לפנות אל עורך דין תעבורה, על מנת לבדוק האם יש דרך לבטל בכל זאת את הדו"ח.

חשוב לדעת כי בעזרת איש מקצוע נכון, מומחה ומקצועי ניתן יהיה בנסיבות מסוימות לבטל את דו"ח התנועה או לחילופין, לבצע הסבה של הדו"ח על שמו של הנהג שביצע את העבירה. ברור כי רק איש מקצוע מיומן ומנוסה מתחום עריכת דין, יוכל להוביל לשינוי וכך גם לביטול של הדו"ח.

לא נהגתם בפעל ברכב ונתפסת בעבירת נת"צ? יש מה לעשות

ישנם מקרים רבים אשר בהם נהג מקבל דו"ח מצולם והוא למעשה לא ביצע את עבירת הנת"צ. זה יכול לקרות כאשר מישהו זייף את לוחית הרישוי שלכם ועשה בו שימוש. קורה גם שנהג מקבל דו"ח על מועד אשר בו למעשה הרכב לא היה בפועל תחת בעלותו.

חשוב לדעת כי במקרים מן הסוג הזה, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין תעבורה על מנת להסב את הדו"ח על שמו של הנהג שהיה בפועל באותו זמן.

למעשה עבירות מצלמה אלו הן עברות שהן בכוח 'חזקת הבעלות'. כלומר מדובר בעבירות שיש עליהן חזקה. אך בכל זאת מדובר בחזקה אשר אפשר לסתור אותה על פי הכללים שקבועים בדיני הראיות. הטוב ביותר הוא להתייעץ עם עורך דין תעבורה אשר יש לו את כל הבקיאות ואת כל הידע הנדרשים בהליכים אשר מנהלים בבתי המשפט לענייני תעבורה כמו גם בבתי המשפט לעניינים מקומיים, זאת במקרה והדוח שהוגש היה על ידי הפיקוח העירוני.

מהי חזקת הבעלות?

חזקת הבעלות מכונה גם חזקת האחריות. מדובר בחזקה הקבועה בחוק לפקודת התעבורה והיא מטילה על בעל הרכב את מלוא האחריות לביצוע העבירה גם אם למעשה לא הוא זה שביצע אותה.

על פי המנוסח בחוק – "נעשתה עבירת תעבורה ברכב, רואים את בעל הרכב כאילו הוא נהג ברכב באותה שעה … זולת אם הוכיח מי נהג ברכב … או אם הוכיח למי מסר את החזקה ברכב (להלן – המחזיק) או הוכח שהרכב נלקח ממנו בלי ידיעתו ובלי הסכמתו".

לסיכום, ברור כי במקרים מן הסוג הזה חובה להיעזר באיש מקצוע המכיר היטב את כל ההתנהלות המשפטית על מנת לקבל את הייצוג ההולם.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820
או התקשרו לנייד אישי: 052-563-4178
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2020 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: