קנס על פלאפון בנהיגה

23.09.2021

עבור כולנו פחות או יותר, הפלאפון כבר הפך מזמן לאיבר נוסף בגוף. אנו משתמשים בו לאורך כל שעות היום ולמגוון כמעט אינסופי של צרכים. עם זאת, כמובן שבזמן נהיגה השימוש בפלאפון אסור  ונחשב לעבירת תנועה. במאמר הבא נרחיב על ההשלכות של עבירה זאת ונסביר איך מקבלים קנס על פלאפון בנהיגה.

קנס על פלאפון בנהיגה, ועל דברים נוספים

חשוב לציין שעל אף שפלאפון הוא המפורסם ביותר, ניתן לקבל קנס על כל הורדה של הידיים מההגה שלא לצורך הפעלת הרכב. לכן לא רק ששימוש בפלאפון אסור, אלא גם קריאה של עיתון, משחק ברדיו, אכילה, שתייה וכל פעולה אחרת שעלולה להסיח את דעתכם. עם זאת בעוד הפעולות האחרות מוגדרות כ-"נהיגה בחוסר זהירות", קנס על פלאפון בנהיגה יתקבל תחת תקנה ספציפית הנוגעת לשימוש בטלפון נייד, שנחשבת גם לחמורה יותר ויקרה יותר, בכסף ובנקודות.

מילון הקנסות השלם

לאחרונה תחום הסחות הדעת בזמן נהיגה עבר רפורמה והענישה המעודכנת לשנת 2020/2021 ספציפית, מדויקת וחמורה יותר מבעבר. שימוש בטלפון נייד, כמו גם קריאה או כתיבה של הודעת טקסט יזכו את הנהג בקנס על סך אלף ש"ח ושמונה נקודות. מורה לנהיגה שישתמש בפלאפון בזמן לימוד יקבל גם הוא 8 נקודות ודוח הזמנה לדין.

הקנס על הסחות דעת שנכללות תחת נהיגה בחוסר זהירות הוא 500 ש"ח ו-6 נקודות. בנוסף כיום יש גם ענישה על נהיגה עם אוזניות בשתי האוזניים, הליכה בכביש עם אוזנית בשתי האוזניים ועל תצוגת מכשיר נייד נראית לעין בזמן נהיגה – עליה העונש הוא 4 נקודות ודוח הזמנה לדין לקראת פסילת רישיון נהיגה.

קראו עוד קצת על שיטת הנקודות של משרד התחבורה

קנס על פלאפון בנהיגה

איך להימנע מקנס על פלאפון בנהיגה?

הדרך הטובה ביותר להימנע מהקנס היא כמובן לא להשתמש בפלאפון, או להשתמש בו כפי שמוגדר בחוק, באמצעות דיבורית ומיקרופון. אולם ישנן דרכים נוספות שיסייעו לך להתגונן מפני קנס על פלאפון.

עבירת פלאפון תיחשב ככזאת רק בהתקיים התנאים הבאים: הרכב היה בתנועה, השימוש במכשיר נעשה שלא דרך המיקרופון, השוטר עמד במקום בו ניתן לזהות את העבירה בבירור ורשם בדוח לו את מספר וצבע הטלפון הנייד.

במידה וישנו ספק שאחד מאלו יתקיים קיימת עילה לביטול הקנס. משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים באכיפה מסיבית של עבירות פלאפון, לא רק באמצעות שוטרים אלא גם דרך מצלמות ייעודיות. משאבים רבים אלו מביאים לכך שחלק מהקנסות ניתנים על ידי אכיפה מוטעית, מה שנקרא "אזעקת שווא".

מומלץ מאוד להתייעץ עם עורכי דין העוסקים בתעבורה על מנת לקבל את ההכוונה הנכונה לניסיון לביטול קנס. בעזרת ידע משפטי מתאים אפשר למצוא לא מעט סיבות שמאפשרות לערער על העונש שניתן ולהמתיק את רוע הגזירה. לכן מומלץ לא להתעצל ולהתקשר עוד באותו יום (אך לא בזמן נהיגה) אל משרד עורכי דין תעבורה.    

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: