נהיגה תחת השפעת אלכוהול

14.04.2019
דיני תעבורה

נהיגה תחת השפעת אלכוהול

אחת העבירות החמורות ביותר שקיימות בדיני תעבורה, היא נהיגה תחת השפעת אלכוהול. זו נחשבת עבירה חמורה מאוד, מאחר ונהג שצורך אלכוהול ועולה על הכביש, מסכן את עצמו ומסכן את הסביבה בזמן נהיגה בהשפעת אלכוהול. הוא לא בהכרח מודע למה שהוא עושה ועלול לגרום לתאונה שתביא לפגיעה בנפש וברכוש.

המדינה מנסה לצמצם את המספר של עבירות מסוג זה, בין היתר על ידי חקיקה וענישה, חינוך, מודעות, פרסום, שימוש בכלי תקשורת ועוד.

מן הסתם, אי אפשר לצמצם את המספר לאפס, מסיבות מובנות. כמעט שום עבירה בספר החוקים אי אפשר לצמצם את המימדים שלה לרמה אפסית, מה עוד שבמקרה של נסיעה בהשפעת אלכוהול, בשביל לצמצם את המספרים, צריכים משאבים, צריכה אופציות חלופיות טובות ועוד.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול
נהיגה בהשפעת אלכוהול

בשנים האחרונות המדינה מתמודדת עם בעיה נוספת, במקרים רבים בית המשפט מסרב לקבל את טענותיה ומסיבות שונות הוא משחרר נהגים שנעצרו על ידי שוטרים כחשודים שנהגו בשכרות. מה שמלמד, שכל נהג נתפס, בין אם הוא אכן נהג תחת שכרות ובין אם לאו, תמיד קיימת האפשרות שהוא יצליח באמצעות עורך דין תעבורה טוב, להימנע מקבלת עונש.

לפני שנסביר כיצד זה אפשרי, חשוב לומר, במקרים רבים זה עניין של מזל, לכן בשביל לא להגיע למצב כזה שאנחנו תלויים במזל הטוב שלנו, מוטב להימנע מלנהוג אחרי שאנחנו שותים מעל הכמות המותרת, נהיגה בהשפעת אלכוהול מסוכנת מאוד. זה אומר מעל ריכוז של 0.05 אחוז אלכוהול בדם.

אנחנו יכולים להשתמש בתחבורה ציבורית במקום, אנחנו יכולים להיעזר בנהג תורן שלא שתה, אנחנו יכולים להישאר במקום עד שהשפעת האלכוהול תחלוף או לחילופין, אנחנו פשוט יכולים לא לשתות.

כיצד אנחנו מתמודדים עם טענה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול

ראשית, חשוב להקפיד ולשים לב איך מתבצעת הבדיקה, עם אילו מכשירים, באיזה אופן. ישנם מכשירים ואמצעים שניתן לערער עליהם, מכשיר כמו בדיקת ינשוף לא תמיד מתקבל בבית משפט. לכן אנחנו יכולים לבדוק מה סוג המכשיר וכיצד אפשר לערער עליו בעניין עבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

שנית, אנחנו צריכים לנסות לזכור כל פרט, ולבחון האם התנהלות השוטרים היתה נכונה. הם יכולים לעצור אותנו לבדיקה ועדיין עליהם לנהוג על פי החוק. הם לא מורשים לבצע כל דבר בשם עבודתם.

שלישית, אנחנו יכולים להביא עדויות וראיות תומכות על כמות השתייה ששתינו, מתי שתינו ועוד. יכול להיות שזה יערער את הטענה שעלינו על הכביש עם ריכוז אלכוהול בדם גובה מהמותר.

ארבע, אם נתפסנו בפעם הראשונה בחיינו, זה יכול לשמש לטובתנו, בהנחה ושום דבר לא התרחש במהלך הנהיגה, קרי לא נגרם נזק לאף אחד ולא פגענו באיש, הרי שאנחנו יכולים להביא לידיעת השופט את הידיעה שמעולם לא נתפסנו בדבר עבירה ועל כן סביר מאוד שהוא יסכים להקל על העונש שלנו.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

   

  עוד מאמרים בנושא:
  not found
  14 אפריל 2019
  לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

   כתובתנו
   דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
   077-4420820 משרד
   0525634178 עו״ד אבי דוויק

   0507451980 עו״ד יורי ברנט
   שעות פעילות
   א-ה: מהשעה 9:00-18:00
   דואר אלקטרוני
   dweck-brant@012.net.il
   2022 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
   לייעוץ ראשוני
   חייגו עכשיו: 077-4420820
   או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: