הריגה מול גרימת מוות ברשלנות

4.03.2021

בשנת 2019 עבר החוק הישראלי רפורמה שהגדירה מחדש את מדרג עבירות ההמתה.  הרפורמה התבצע לאחר מעל עשור של דיונים על שינוי החוק. עד לאותה רפורמה, היו קיימות בישראל שלוש עבירות המתה: רצח, הריגה וגרימת מוות ברשלנות. בעקבות אותה רפורמה פוצלה עבירת ההריגה ובוטלה. כעת נותרו שלוש אפשרויות הרשעה בתחום התעבורה: 

  • המתה בנסיבות של אחריות מופחתת – העבירה החמורה ביותר בתחום. הנוסח מטעה, מכיוון שה"אחריות המופחתת" היא ביחס לרצח. העונש המקסימלי על עבירה זו הוא 20 שנה מאסר בפועל. על פי סעיף מספר 34 בחוזר פנימי של הפרקליטות, המתה בעת נהיגה בשכרות תגרור אישום בסעיף זה.
  • המתה בקלות דעת – העונש על עבירה זו הוא עד 12 שנות מאסר. עבירה זו החליפה את עבירת ההריגה ברוב התיקים בתחום התעבורה. 
  • גרימת מוות ברשלנות – עבירה זו מתארת מעשה בו בוצעה התנהגות לא סבירה בנסיבות העניין תוך שהנאשם מודע למעשיו, ושאותו מעשה מהווה הפרה של הדין. העונש על סעיף זה עומד על מקסימום של 5 שנות מאסר.

 

הריגה מול גרימת מוות ברשלנות

עבירות הריגה

סעיף הריגה קיפל בתוכו רשלנות, אי אכפתיות, אדישות לתוצאות המעשה ופזיזות. לאחר פיצול סעיף העבירה, המתה בקלות דעת, שהחליפה את ההריגה ברוב התיקים, גם היא מסתמכת על אלמנטים אלו, אך החוק החדש יצר הבחנה בין אדישות לקלות דעת. מקרים של המתה באדישות יכללו בעבירות החמורות יותר, כמו המתה בנסיבות של אחריות מופחתת. קלות דעת מתארת מצב של נטילת סיכון משמעותי ובלתי סביר לגרימת מוות. כך יוצא שנהיגה מסוכנת שהוגדרה עד הרפורמה הריגה לרוב תיכלל כיום תחת הקטגוריה של המתה בקלות דעת.

ההבדל בין הריגה לגרימת מוות ברשלנות

מעיון בפסיקה עולה כי על מנת להאשים אדם בהריגה החמורה יותר של הריגה, יש להוכיח התנהגות חמורה, מבחינת מודעותו של הנהג במקרה, שאפשר להגדיר אותה כאדישות לתוצאות הנהיגה. בגרימת מוות ברשלנות לא צריך להוכיח זאת. ההבדל בין העבירות הוא אכן דק, ונוגע בפעמים רבות למצב הנפשי של אותו נהג. ההבדל דק אך התוצאות משמעותיות מאוד עבור הנאשם, שהרי שנים של מאסר בפועל עומדות על הפרק.

עונש על גרימת מוות ברשלנות

העונש במצוין בחוק הוא עונש המקסימום, ומעטים המקרים בהם הוא העונש שיושת בפועל על הנאשם. ברוב המקרים יוקל העונש משמעותית. עונש שאינו כולל מאסר נחשב להקלה משמעותית מאוד, כמו לדוגמא 6 חודשים עבודות שירות. מקרים כאלו הם חריגים אך קיימים ואליהם הנאשם צריך לשאוף. 

גרימת מוות ברשלנות בנהיגה בשכרות

כאמור, נהיגה בשכרות  או תחת השפעת סמים גוררת אישום בהמתה בנסיבות של אחריות מופחתת, העבירה החמורה ביותר בתחום התעבורה. במקרים כאלו, ניתן לבחון אם העברה בוצעה מתוך חוסר תשומת לב רגעי או בלבול, ואז ניתן יהיה לשכנע את הפרקליטות להגיש כתב אישום של גרימת מוות ברשלנות בלבד.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820 משרד
0525634178 עו״ד אבי דוויק

0507451980 עו״ד יורי ברנט
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: