דוח ממצלמת מהירות

28.04.2019

אחד הדיונים המרתקים, הממושכים והמאתגרים ביותר שנערכים בעולם המשפט בכל הקשור לדיני תעבורה, הוא ללא ספק הדיון שמתרחש לגבי האמינות של דוחות ממצלמות מהירות.

נדמה שאין נהג אחד שלא מצא את עצמו מתמודד מול המשטרה והפרקליטות בעניין זה. המשטרה שולחת לנהג הביתה הודעה, כי הוא נתפס נוהג במהירות גבוהה מן המותר בכביש מסוים על פי מצלמות המוצבות במקום. באופן עקרוני, על פניו, יש למשטרה את כל הכלים והיכולות לטעון שזו טענה אמיתית, שאי אפשר להתווכח איתה, הרי יש מצלמה, הכל מתועד.

אך פה מתחיל העניין וזו גם הסיבה מדוע זה דיון מרתק ומאתגר, כי הוא משלב טכנולוגיה חדשה, אשר לא תמיד הינה מדויקת. אם יש לנו דרך להוכיח שהעבירה לא בוצעה, בין אם זה שהמצלמה לא דייקה במהירות או בכל דבר אחר, הרי שאנו יכולים להימנע מקנס או העמדה לדין. צריך לומר, כי נושא מצלמות המהירות מצוי כיום בדיונים משפטיים והמשטרה טרם גיבשה עמדה סופית ביחס למצלמות אלו, כמו גם בתי המשפט בערכאות הגבוהות.

מעבר לכך יש גם שאלה בסיסית, האם באמת בעל הרכב הוא שנהג, ואם לא, כיצד מעבירים את הדוח למי שנהג. הרי לא מדובר פה רק בעניין כספי אלא יש פה גם עניין של ניקוד או העמדה לדין, מספר עבירות מצטברות ועוד. אלה דברים שאנחנו צריכים להימנע מהם. עורך דין תעבורה, יוכל לעזור לך גם בנושא זה של הסבת עבירות, בדיקת מצב הנקודות ועזרה בהימנעות מהשתת סנקציות משרד רישוי בגין צבירת נקודות.

יש לומר, לעיתים ובתנאים מסוימים, אנו יכולים לפנות בבקשה מנומקת למשטרת ישראל להמרת הדוח באזהרה

כיצד מתמודדים עם דוח ממצלמת מהירות

מעבר לנושא אמינות מצלמות המהירות, אשר מצוי כיום בדיונים משפטיים, הרי שלעיתים, די בבחינה מקצועית של תצלום העבירה, על מנת להבין, כי שגתה המשטרה , כאשר בחרה להאשים דווקא נהג כזה או אחר. נושאי חדות התמונה, הימצאותם של רכבים נוספים בתצלום, מספר נתיבי נסיעה וכיו"ב, כולם רלבנטים לנושא הוכחת העבירה על פי התמונה.  הקשורים לבדיקות תקופתיות של המצלמה כיולים וכיו"ב, אף הם חשובים לא פחות. לכן, חשוב מאוד לעבוד עם עורך דין המתמחה בדיני תעבורה, שידע לעמוד על הדברים הנ"ל ולספק לנו ייצוג משפטי הולם.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820
או התקשרו לנייד אישי: 052-563-4178
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2020 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: