מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

עורכי דין תעבורה מומלצים – כיצד בוחרים?

13.02.2022

בחירת עורך דין, איננה דבר של מה בכך. זו עשויה להיות החלטה מורכבת, שמגיעה רק לאחר תהליך חיפוש ממושך למדי. כיצד תעשו זאת ותבחרו עורכי דין תעבורה מומלצים, בצורה הטובה ביותר עבורכם? 

עורכי דין תעבורה מומלצים

 

מדוע זה קריטי לבחור עורכי דין תעבורה מומלצים?

ראשית, כמה נקודות למחשבה, על השאלה – מדוע בחירת עורך דין משמעותית כל כך? 

 • תתבטא בתוצאות – המומחיות והניסיון של עורך הדין, עשויים להתבטא בהבדלים דרמטיים בתוצאה עבורכם. זה הדבר הראשון שכדאי לזכור, כאשר מחפשים עורך דין ואולי מתלבטים, האם וכמה להמשיך להשקיע בתהליך החיפוש והבחירה? 
 • תמורה להשקעה – אותם מומחיות וניסיון, מתבטאים גם בכך שמדובר בסוג שרות שאיננו זול, מסיבות מובנות. לכן, ברור שתרצו להשקיע את כספכם, היכן שתקבלו עבורו תמורה מרבית. 
 • חשובה מאוד בתחום התחבורה – אנשים פונים לעורכי דין, סביב נושאים מסוגים שונים ומגוונים. חלקם קטנים יחסית, אפילו קטנוניים. אבל מקרים רבים, בוודאי בנושא תחבורה, יהיו לעתים קרובות משמעותיים מאוד עבורכם. פסילת רישיון נהיגה ממושכת, קנסות כבדים ואף מאסר – אלה עניינים כבדי משקל, שעבורם חיוני לבחור במקצוענים אמיתיים שיעמדו לצידכם. 

 

סינון ראשוני בבחירת עורכי דין תעבורה מומלצים

שיקולים רבים למדי, עשויים להיכנס לבחירת עורך דין. לא תמיד יש את הזמן המלא וגם אין צורך "לעשות דוקטורט" בנושא זה. ישנן דרכים להתמקד במהירות, לקצר ולפשט ולגשת היישר לעניין. ראשית, כעזר הכרחי לסינון ראשוני, חשוב להתמקד בעורכי דין אשר מתמחים בתחבורה ובתחבורה בלבד. עוד נקודה שעשויה לפשט עבורכם את הבחירה, היא מיקום עורך הדין. אם אתם גרים בחיפה, אין טעם בעורך דין מאילת. מעבר לכך, הגיוני להתמקד ברשימה של עורכי דין תעבורה מומלצים. אם כי, כפי שנסביר בהמשך, ייתכן שתגלו עורכי דין איכותיים, גם בלי המלצות מרשימות.  

 

כיצד בוחרים?

לכל אחד יש את שיקוליו האישיים, לגבי מה שחשוב לו יותר בבחירה. אך באופן כללי, בבחירת עורכי דין תעבורה מומלצים הצעדים הבאים: 

 • חוות דעת והמלצות – בתהליך בחירת עורך דין תעבורה המלצות משחקות תפקיד חשוב ביותר. מידע מבעלי ניסיון שכבר נעזרו בשירותי עורך דין מסוים, עשוי להיות מאוד מסייע. כמובן, הכל התאם למידת האמינות של המקור ממנו ההמלצה מגיעה. 
 • מעבר על האתר – בכל מקרה, כדאי להסתכל באתר עורך הדין ככל שישנו. ב"אודות" שבדרך כלל יש, שימו לב לכל מידע נוסף מסייע, מבחינת לימודים או ניסיון רלוונטי. למשל, מומחיות מיוחדת בנושא חקר תאונת דרכים אופנוע
 • חיפוש חופשי – כמו כן, כדאי לעשות חיפוש חופשי ברשת האינטרנט על שם עורך הדין.  
 • היבטי עלויות – האם שכר הטרחה ישולם לפי שעה? כתשלום כולל על כל הטיפול? אולי בשיטה אחרת? כמה עולה פגישת ייעוץ ראשונית? את ההיבטים הכספיים חשוב להבין היטב, ככל הניתן מראש. קחו בחשבון, שהליכים משפטיים בתחבורה לרוב לא מסתכמים רק ב"מכתב מעורך דין". כלומר, זה לא יהיה בהכרח קצר או פשוט. עלויות מצטברות לאורך זמן וחיוני להתחשב בכך. כמובן, רצוי להיות מוכנים "נפשית", לשלם לא מעט עבור איכות. אם תתקמצנו, למעשה רק תפגעו בעצמכם, מבחינת איכות הטיפול המשפטי בעניינכם. 

 

טיפים מסייעים לבחירת עו"ד תעבורה מומלץ

אלה עוד כמה טיפים שימושיים, שכדאי לנצל תוך כדי חיפוש עורך דין טוב: 

 • לגשת ולהכיר – תמיד ניתן להתחיל מפגישת ייעוץ. בוודאי כדאי לעשות זאת, לאחר שתצמצמו את הרשימה של עורכי הדין, לרשימה מקוצרת של המתאימים ביותר. תוכלו להיפגש עם כמה, במיוחד אם הפגישות ללא תשלום. בפגישה תוכלו לדבר על מצבכם ולשמוע ייעוץ קצר לגבי המקרה הספציפי שלכם. כמו כן ולא פחות חשוב – בסיום הפגישה כבר יהיה לכם רושם אישי על עורך הדין עצמו. על הגישה שלו, הכימיה האישית שיש או אין לכם איתו וכדומה. מדובר בנקודות חשובות ביותר. 
 • מי יטפל בכם? – ייתכן שנפגשתם לפגישת ייעוץ ראשונה, עם בעל משרד עורכי דין גדול. ייתכן שהתרשמתם מאוד לטובה. אבל דווקא במשרדים גדולים, אותם בכירים לא בהכרח יהיו אלה, אשר יטפלו בכם אישית ובפועל. האם יפריע לכם, אם על התיק שלכם יהיה אחראי עורך דין מתמחה או זוטר? כבודם במקומו מונח, אבל זה בכל זאת לא אותו דבר. רצוי לברר מראש ולקחת בחשבון. 
 • המלצות זה לא הכול – ייתכן שבסופו של תהליך החיפוש, יהיו עורכי דין שיראו לכם מעניינים, אבל לא תהיו בטוחים לגבי ההמלצות. אין בין הממליצים אף אדם שאתם מכירים ובמקביל, אצל עורכי דין אחרים רואים המלצות מרשימות. אך עורכי דין תעבורה מומלצים הם לא היחידים, אשר יכולים לספק שירותי עריכת דין איכותיים בנושא תחבורה. יש תמיד גם אנשי מקצוע איכותיים, אשר פחות משווקים את עצמם ביחס לאחרים.  
 • זהירות מהבטחות – עורך דין תעבורה שמבטיח תוצאה וודאית כלשהי, צריך להדליק עבורכם נורת אזהרה. להעריך – כן, ניתן בהחלט. להבטיח – לא רציני. עריכת דין היא לא מדע מדויק, בו התוצאה מובטחת מראש. גם הערכת האפשרויות להמשך ותוצאותיהן, היא בסופו של דבר הערכה בלבד. את השורה התחתונה יכתוב השופט על פי שיקוליו ויש הבדלים לא קטנים בין שופט לשופט. כמו כן, יש עוד גורמים שעשויים לשנות את התמונה בהמשך, כגון עדים. כך שעורך דין שמבטיח יותר מדי דברים לגבי מה שביכולתו להשיג למענכם, אולי ממוקד יותר מדי בשיווק עצמי ויש להיזהר מכך. 

לסיכום – ההשקעה בבחירה סבלנית של עו"ד תעבורה מומלץ, תשתלם לכם! במילא, זו תהיה השקעה חד פעמית, בה תוכלו לעשות שימוש שוב ושוב בעתיד. גם אם תגלו מניסיונכם שלא מתאים לכם עורך הדין הנבחר, תוכלו בפעם הבאה להיעזר במידע ששמרתם מתהליך הבחירה הנוכחי. 

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2022 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: