נהיגה בזמן פסילה

14.04.2019
דיני תעבורה

נהיגה בזמן פסילה

נהיגה בזמן פסילה, עבירה לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה, הינה אחת העבירות החמורות ביותר המנויות בפקודת התעבורה.

לא לשווא קבע בית המשפט העליון פעם אחר פעם, כי העונש הראוי בגין נהיגה בזמן פסילה, הוא עונש של מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח, מדובר בעבירה , אשר בצידה קבוע עונש מקסימום של 3 שנות מאסר בפועל.

הרציונל בפסיקות אלו של בית המשפט העליון ברור, מדובר בעבירה החותרת תחת סדרי המשפט, עבירה של הפרת הוראה חוקית וכאשר, אין אדם מקיים את החלטותיו של בית המשפט, או של קצין משטרה, כי הנהיגה אסורה עליו, עושה דין לעצמו ועונש של פסילה בפועל, למעשה אינו מרתיע אותו מלשוב ולנהוג בזמן פסילה, הרי שהעונש הראוי שיש להשית עליו, הינו עונש של מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.

נהיגה בפסילה יכולה להיות בגין פסקי דין של בית המשפט, אך גם מי שנפסל מנהלית על ידי קצין משטרה ונמצא נוהג בזמן פסילה, עובר את אותה עבירה בדיוק ואין החוק מבחין בין השניים.

נהיגה בזמן פסילת רשיון – מי נוהג ככה, מדוע ומה העונש שהוא יקבל?

ישנן סיבות שונות מדוע אנשים בוחרים לנהוג בזמן פסילה. יש מי שעושה זאת כיוון ואינו מוכן לקבל את החלטת בית המשפט, יש מי שבוחר לנהוג בזמן פסילה, כיוון ואין לו אפשרות אחרת, למשל, מצבו הכלכלי מחייב אותו לעבוד והוא חייב לנהוג לשם כך, הוא יעדיף לקחת את הסיכון ולנהוג בעת פסילה, יש כאלו ורובם המכריע של הנהגים, הסבורים, כי הסיכוי שיתפסו הינו מזערי ולפיכך הם "מוכנים" לקחת את הסיכון".

נהיגה בזמן פסילה

זאת לדעת ורבים אינן יודעים זאת, כי משטרת ישראל משקיעה רבות באכיפת עבירה חמורה זו של נהיגה בזמן פסילה. למשטרת ישראל יחידה  שהתמחותה הבלעדית הינה בתפיסת נהגים הנוהגים בזמן פסילה, ליחידה מחלקה מודיעינית מרובת משאבים, העושה רבות לצורך איתור אותם נהגים המבצעים את העבירה וכמות התפיסות של יחידה זו גבוהה ביותר.

כאמור, בתי המשפט מתייחסים בחומרה לעבירה של נהיגה בזמן פסילת רשיון, ברבים מהתיקים, במיוחד כאשר לאותו נהג כבר עבר דומה, או עבר תעבורתי מכביד, יעצר הנהג ותוגש בעניינו בקשה לפסילה עד לתום ההליכים המשפטיים ובכל מקרה, עמדתה של התביעה המשטרתית בציקים אלו הינה למאסר בפועל ולפסילה ארוכה ומרתיעה.

נהג אשר הוגש כנגדו כתב אישום בגין עבירה של נהיגה בזמן פסילה, חייב עורך דין תעבורה בקיא ומנוסה לצידו, אשר יבדוק את חומר הראיות בצורה מדוקדקת ויוכל להביא לתוצאה הטובה ביותר בתיק.

פעמים בעיות, לא מצליחה התביעה המשטרתית להוכיח, כי אכן האדם נהג ברכב, פעמים אחרות לא מצליחה התביעה המשטרתית להוכיח, כי הנהג ידע דבר הפסילה (נשפט בהיעדרו, או שעורך דינו לא הודיע לו דבר הפסילה, הגם שאין העניין פוטר אותו לחלוטין) שעומדת כנגדו.

ישנם תרחישים שונים, אשר עורך דין תעבורה מקצועי ובעל ניסיון יוכל לעשות בהם שימוש, על מנת להביא לזיכוי, או לצמצם משמעותית את חומרת הענישה.

מעוניינים במידע נוסף על ההשלכות של נהיגה בזמן פסילת רישיון? צרו איתנו קשר

 

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

   כתובתנו
   דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
   077-4420820 משרד
   0525634178 עו״ד אבי דוויק

   0507451980 עו״ד יורי ברנט
   שעות פעילות
   א-ה: מהשעה 9:00-18:00
   דואר אלקטרוני
   dweck-brant@012.net.il
   2022 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
   לייעוץ ראשוני
   חייגו עכשיו: 077-4420820
   או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: