פסילת רישיון נהיגה

21.05.2020

איבוד רישיון הנהיגה יכול באמת להקשות על שגרת היום בפרט והחיים בכלל. פסילת רישיון נהיגה היא עונש שבית המשפט יכול לתת לכם בגין עבירות תנועה. ולא רק בית המשפט, גם המשטרה יכולה לפסול לכם את הרישיון באופן מיידי במידה ונתפסתם על עבירות מסוימות כמו נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים.

disqualification-of-driving-license

מהי המשמעות של פסילת רישיון נהיגה?

המשמעות היא שאסור לכם לנהוג במשך פרק הזמן שקבע בית המשפט. אינכם רשאים להגיש בקשה לרישיון נהיגה במשך התקופה הזאת. פסילה היא מעין "השעיית הנהיגה", לאחר סיום הפסילה בדרך כלל ניתן לשוב לנהוג באמצעות הרישיון הנוכחי שלכם.

מה זה ביטול רישיון?

ביטול רישיון פירושו שהרשיון שלכם לא תקף גם לאחר סיום תקופת הפסילה. על מנת שתוכלו לחזור לנהוג עליכם להגיש בקשה לרישיון חדש. במקרים בהם נתפסתם עוברים עבירות תנועה מסוימות ניתן לבטל את הרישיון שלכם באופן אוטומטי. עליכם להיות מודעים לעובדה שהביטול מתבצע על ידי משרד התחבורה.

האם שוטר יכול להחרים לכם את הרכב?

על פי פקודות התנועה החדשות, קצין משטרה רשאי להורות על החרמת רכבו של נהג ל-30 יום. יותר מזה, הקצין יכול להחרים את הרכב גם כאשר הנהג שביצע את העבירה אינו בעל הרכב. הסעיף בפקודות התעבורה אומר כי במידה והיה לשוטר איזשהו יסוד להניח כי הנהג עבר עבירה מהעבירות המפורטות הוא רשאי לדרוש מהנהג להתלוות אליו או לקחת ממנו את הרישיון.

מה עושים אם נתפסתם נוהגים בזמן שלילה?

עבירה של נהיגה בזמן פסילת רישיון נהיגה הינה עבירה חמורה ביותר. חשוב שתדעו כי העונש המירבי על העבירה הזאת הוא עד 3 שנות מאסר בפועל! אך גם בעבירה הזאת יש מקום להקלה בעונש וזאת בהתאם לנסיבותיו האישיות של הנאשם הכוללות את נסיבות ביצוע העבירה, עברו התעבורתי ועוד.

במקרים בהם נתפסתם נוהגים בזמן שלילה עליכם להיוועץ עם עורך דין תעבורה מקצועי, אמין ומנוסה שיחלץ אתכם מהבוץ שהכנסתם את עצמכם אליו.

למה צריך עורך דין תעבורה?

עורך דין תעבורה יחקור את המקרה שלכם לעומק, יאסוף את כל הראיות והמסמכים אשר מוכיחים איזושהי סיבה יחסית מוצדקת לעבירת העבירה ויעביר אותם לבית המשפט. אינכם מסוגלים להתמודד עם הליך כזה לבד ולצאת מזה בשלום. עורך דין תעבורה מקצועי יביא לעונש המינימלי ביחס למקרה. 

עורך דין תעבורה מומלץ

משרד עורכי הדין דוויק ברנט ושות' הינו משרד שהוקם על ידי עורכי דין שעבדו בעבר ברשויות אכיפת החוק בכל הקשור לעבירות תנועה. הם מכירים את המערכת משני צידיה ולכן הם מודעים לצרכים האמיתיים שלכם. הם ידעו לנתב את המידע הרלוונטי שתספקו הם ויפיקו ממנו את המירב.ההגינות שלכם במצב כזה זהו המרכיב הקריטי להצלחה. 

לסיכום

נתפסתם עוברים עבירת תנועה חמורה? הגעתם למקום הנכון. ייעוץ מוקדם עם עורך דין יכול להכריע תיקים שלמים. חייגו עכשיו למספר 077-4420820 ונשמח לעמוד לשירותכם. 

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820
או התקשרו לנייד אישי: 052-563-4178
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2020 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: