מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

פסילת רישיון נהיגה

21.05.2020

איבוד רישיון הנהיגה יכול באמת להקשות על שגרת היום בפרט והחיים בכלל. פסילת רישיון נהיגה היא עונש שבית המשפט יכול לתת לכם בגין עבירות תנועה. ולא רק בית המשפט, גם המשטרה יכולה לפסול לכם את הרישיון באופן מיידי במידה ונתפסתם על עבירות מסוימות כמו נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים.

disqualification-of-driving-license

מהי המשמעות של פסילת רישיון נהיגה?

המשמעות היא שאסור לכם לנהוג במשך פרק הזמן שקבע בית המשפט. אינכם רשאים להגיש בקשה לרישיון נהיגה במשך התקופה הזאת. פסילת רישיון נהיגה היא מעין "השעיית הנהיגה", לאחר סיום הפסילה בדרך כלל ניתן לשוב לנהוג באמצעות הרישיון הנוכחי שלכם.

פסילת רישיון נהיגה או ביטול?

ביטול רישיון פירושו שהרשיון שלכם לא תקף גם לאחר סיום תקופת פסילת רישיון נהיגה. על מנת שתוכלו לחזור לנהוג עליכם להגיש בקשה לרישיון חדש. במקרים בהם נתפסתם עוברים עבירות תנועה מסוימות ניתן לבטל את הרישיון שלכם באופן אוטומטי. עליכם להיות מודעים לעובדה שהביטול מתבצע על ידי משרד התחבורה.

האם שוטר יכול להחרים לכם את הרכב?

על פי פקודות התנועה החדשות, קצין משטרה רשאי להורות על החרמת רכבו של נהג ל-30 יום. יותר מזה, הקצין יכול להחרים את הרכב גם כאשר הנהג שביצע את העבירה אינו בעל הרכב. הסעיף בפקודות התעבורה אומר כי במידה והיה לשוטר איזשהו יסוד להניח כי הנהג עבר עבירה מהעבירות המפורטות הוא רשאי לדרוש מהנהג להתלוות אליו או לקחת ממנו את הרישיון.

מה עושים אם נתפסתם נוהגים בזמן פסילת רישיון נהיגה?

עבירה של נהיגה בשלילה הינה עבירה חמורה ביותר. חשוב שתדעו כי העונש המירבי על העבירה הזאת הוא עד 3 שנות מאסר בפועל! אך גם בעבירה הזאת יש מקום להקלה בעונש וזאת בהתאם לנסיבותיו האישיות של הנאשם הכוללות את נסיבות ביצוע העבירה, עברו התעבורתי ועוד. במקרים בהם נתפסתם נוהגים בזמן שלילה עליכם להיוועץ עם עורך דין מקצועי, אמין ומנוסה שיחלץ אתכם מהבוץ שהכנסתם את עצמכם אליו.

למה צריך עורך דין תעבורה?

עורך דין תעבורה יחקור את המקרה שלכם לעומק, יאסוף את כל הראיות והמסמכים אשר מוכיחים איזושהי סיבה יחסית מוצדקת לעבירת העבירה או להחלטה על פסילת רישיון נהיגה ויעביר אותם לבית המשפט. אינכם מסוגלים להתמודד עם הליך כזה לבד ולצאת מזה בשלום. עורך דין תעבורה מקצועי יביא לעונש המינימלי ביחס למקרה. 

משרד עורכי הדין דוויק ברנט ושות' הינו משרד שהוקם על ידי עורכי דין שעבדו בעבר ברשויות אכיפת החוק בכל הקשור לעבירות תנועה. הם מכירים את המערכת משני צידיה ולכן הם מודעים לצרכים האמיתיים שלכם. הם ידעו לנתב את המידע הרלוונטי שתספקו הם ויפיקו ממנו את המירב.ההגינות שלכם במצב כזה זהו המרכיב הקריטי להצלחה. 

נתפסתם עוברים עבירת תנועה חמורה? הגעתם למקום הנכון. ייעוץ מוקדם עם עורך דין יכול להכריע תיקים שלמים. חייגו עכשיו למספר 077-4420820 ונשמח לעמוד לשירותכם. 


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: