דו"חות תנועה – לשלם או להישפט

27.07.2020

דו"חות תנועה - לשלם או להישפט

מאת : עו"ד אבי דוויק

דו"חות התנועה המשטרתיים נחלקים לשני סוגים : ברירת משפט והזמנה לדין. במאמר זה נדון בדו"חות מסוג ברירת משפט, כיוון ובדו"חות מסוג הזמנה לדין, ממילא אתם מוזמנים לבית המשפט בעל כורחכם.

מהו אם כן דו"ח ברירת משפט?

דו"ח ברירת משפט הינו דו"ח שניתן לנהג על ידי שוטר, בשורה של עבירות תעבורה, אשר המחוקק קבע, כי בגינם תינתן בידי הנהג האפשרות לשלמם במקום להתייצב בבית המשפט לתעבורה ולהישפט בגינם.

נשאלת השאלה, מה כדאי, לשלם או לבקש להישפט ?

ברוב המקרים התשובה על כך ברורה, כדאי מאוד לבקש ולהישפט וזאת ממספר סיבות : יתכן בהחלט, כי העבירה כלל לא בוצעה על ידי הנהג והוא מבקש לנהל הליך משפטי מלא בבית המשפט לתעבורה על מנת "להוכיח את חפותו".

סיבה נוספת, קשורה לנושא הניקוד הנלווה כמעט לכל עבירות התעבורה. הנהג מבקש להימנע מהניקוד הנלווה לעבירה בה הוא מואשם והדרך לעשות זאת, עוברת בבית המשפט לתעבורה.

כידוע שיטת הניקוד הינה הלכה למעשה, שיטת ענישה המתקיימת במקביל לקנסות הכספיים המושתים על ידי המשטרה ולענישה המתקיימת בבתי המשפט לתעבורה ועלולה להביא לידי פסילת רישיון הנהיגה לתקופות ממושכות. 

קיבלתם אם כן דו"ח תנועה מסוג ברירת משפט ואתם מעוניינים לדעת מה כדאי לכם לעשות?

ראשית, אל תשלמו את הקנס, יש לכם 90 ימים לעשות זאת ורצוי תחילה להתייעץ עם עורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בטרם אתם מחליטים על המשך צעדיכם. שילמתם את הקנס ? דרככם תהא חסומה מלהגיש בגינו בקשה להישפט.

עורך דין תעבורה ישב איתכם לפגישה, יעיין בדו"ח, ישמע מה יש לכם לומר על נסיבות התרחשותו של האירוע, מה מצבכם מבחינת ניקוד משרד הרישוי ולאחר מכן ייעץ לכם, מהי דרך הפעולה הטובה ביותר.  

דוויק ברנט משרד עורכי דין הינו משרד ותיק, מנוסה ובעל מוניטין בתחום דיני התעבורה. אנו יוצאי משטרת ישראל, מכירים את המערכת היכרות מעמיקה לפני ולפנים וטיפלנו באלפי תיקי ברירות משפט לשביעות רצונם המלאה של לקוחותינו, נשמח להיפגש לפגישת ייעוץ חינם.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820
או התקשרו לנייד אישי: 052-563-4178
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2020 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: