שתית רק בירה 1 ועברו שעתיים? יש מצב שיפסלו לכם על זה את הרישיון

1.10.2021

כן, גם אם שתית רק בירה 1 ועברו שעתיים ייתכן שיפסלו לכם על זה את הרישיון. ישנם מספר חוקים ותקנות ביחס לנהיגה בשכרות ולנהיגה תחת השפעת אלכוהול והסיבות ידועות, אלכוהול מטשטש וגורם להאטה במהירות התגובה ולנטילת סיכונים מיותרים. מצד שני, כמות מועטה של אלכוהול ועליה להגה לאחר זמן ממושך עשויה שלא לגרום להרשעתכם ולפסילת רישיון, ולכן חשוב להבין מה בדיוק אומר החוק וכיצד ניתן לדעת כמה מותר לשתות אם בכלל לפני שעולים על ההגה. 

הענישה על נהיגה בשכרות

נהגים שהחליטו לנסוע לאחר שתיית אלכוהול בכמות גבוהה מהמותר בחוק עשויים בהחלט למצוא עצמם מואשמים בעבירת נהיגה בשכרות וצפויים לעונשים כבדים ומחמירים העשויים לכלול פסילת רישיון לשנתיים או יותר, מאסר על תנאי או קנס כספי, וזאת בנוסף לעונשים קבועים כגון פסילה מנהלית והחרמת הרכב בידי קצין משטרה לחודש, 10 נקודות חובה ושליחתם למכון הרפואי לבטיחות בדרכים כדי לבדוק כשירותם לקבלת רישיון נהיגה מחדש.

ענישה על נהיגה בשכרות תהיה מחמירה יותר אם לא מדובר בעבירה הראשונה, והיא עשויה להגיע לפסילה לארבע שנים או אף לריצוי מאסר בפועל בהתאם לחומרת המקרה ומספר החזרות. אלטרנטיבה פחות מחמירה היא האשמה בנהיגה תחת השפעת אלכוהול, העשויה לגרור 3 חודשי פסילה בלבד. כך שגם אם זו הפעם הראשונה שתתפסו וקל וחומר אם כבר נתפסם על עבירה דומה בעבר גם שתית רק בירה 1 כשעברו שעתיים יכולה להביא למצב שיפסלו לכם על זה את הרישיון.

שתית רק בירה 1 ועברו שעתיים? יש מצב שיפסלו לכם על זה את הרישיון

לכן חשוב להבין שבהתאם למשקל וגודל גופכם, לארוחה שאכלתם או שלא אכלתם לפני ששתיתם, ולרמת הספיגה הכללית של אלכוהול בדמכם עשויה להיות השפעה על התשובה לשאלה האם שתית בירה 1 ועלייה להגה לאחר שעתיים יכולה להביא לפסילת רישיונכם. 

החוק אינו מגדיר בצורה מפורשת מה הזמן שמותר לנהוג בו לאחר שתיית אלכוהול, ולמעשה החוק מגדיר כמות אלכוהול בדם שאם נמדדה כמות גבוהה ממנה ניתן להרשיע את הנהג בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או נהיגה בשכרות. לכן ככלל מומלץ שלא לנהוג לאחר שתייה, אך אם בכל זאת שתיתם לחכות יותר משעתיים ולשתות מים בזמן ההמתנה כדי שידללו את כמות האלכוהול בדם. 

אף אם נהגתם באחריות ומילאתם אחר כל ההמלצות ייתכן ותואשמו בנהיגה תחת השפעת אלכוהול. במקרה זה מומלץ לפנות מיד לעורך דין המתמחה בדיני תעבורה לקבלת סיוע והדרכה כיצד לנהוג, שכן הסתייעות שכזו משפרת דרמטית את הסיכויים להליך מהיר ולענישה מופחתת ככל הניתן. 

משרד עורכי דין תעבורה דוויק ברנט ושות' פועל זה שנים רבות כדי לסייע לאלפי לקוחות להתמודד עם אישומים הקשורים בדיני תעבורה. עו"ד אבי דוויק ועו"ד יורי ברנט הינם עורכי דין לתעבורה ויוצאי משטרת ישראל, אשר בתפקידיהם השונים במשטרה שירתו בתפקידי תביעה, חקירה ובחינה. בכך צברו ניסיון מקצועי מגוון בשיטות העבודה והחקירה במשטרה ובדיני התעבורה בפרט. 

הלקוחות הפונים למשרד נהנים מקשת רחבה של תחומי ייעוץ משפטי ומקצועי בכלל הסוגיות הנוגעות בדיני התעבורה, וכן מזמינות של 24 שעות ביממה. 

 

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: