איך לבטל פסילה מנהלית

30.03.2019

אחת הבעיות הקשות ביותר העומדות בפני אנשים המתמודדים עם סיטואציות משפטיות שונות, בוודאי אם מדובר בסיטואציות אל מול המשטרה, היא ביטול החלטה מנהלית שהתקבלה. הקלישאה אומרת, כי הרבה יותר קשה לבטל החלטה שהתקבלה, מאשר להילחם מול החלטה שלא התקבלה עדיין.

מהי פסילה מנהלית

פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה, הינה פסילה המושתת על ידי קצין משטרה בדרגת מפקח ומעלה, אשר בסמכותו לפסול מנהלית לתקופות של 30, 60 או 90 ימים,  רישיון נהיגתו של נהג, אשר היה מעורב בעבירת תנועה, הכל לפי העניין.

פסילה של 30 ימים, יכול ותושת על נהג שעבר לנגד עיניו של שוטר, עבירת תעבורה, מן העבירות המפורטות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה.

פסילה של 60 ימים, יכול ותושת, על נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים, בה נגרם נזק לאדם, או לרכוש, אם יש לקצין המשטרה יסוד להאמין, כי יוגש כנגד אותו נהג כתב אישום בגין מעורבותו בתאונה זו.

פסילה של 90 ימים, הינה פסילה בגין מעורבותו של נהג בתאונת דרכים קטלנית, קרי, גרימת מוות.

על מנת שקצין משטרה יוכל לפסול רישיון נהיגה, חובה עליו לערוך שימוע לנהג. במהלך השימוע, יכול הנהג להשמיע טענותיו ולהסביר, מדוע לדעתו, לא צריך קצין המשטרה לפסול מנהלית רישיון נהיגתו. בעיקרון, יכול הנהג להיות מיוצג על ידי עורך דין, גם במהלך השימוע בפני קצין המשטרה ולחילופין, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין תעבורה, בטרם מגיע הנהג לשימוע, על מנת שזה ייעץ לו, כיצד עליו לנהוג במהלך השימוע ועל אלו דברים יש לתת את הדגש במהלך השימוע. יש לקחת בחשבון, כי אמנם השימוע אינו מהווה חקירה ואולם, דברים הנשמעים בשימוע, מועלים על ידי קצין המשטרה על הכתב ומאוחר יותר, עלולים לשמש כנגד הנהג.

כיצד מבטלים פסילה מנהלית

ההליך המשפטי לביטול פסילה מנהלית, הוא על דרך הגשת בקשה לביטול פסילה מנהלית, לבית המשפט לתעבורה, אשר במקום ביצוע העבירה. מומלץ ביותר להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה לצורך הליך זה. עורך דין תעבורה יגיש בשמכם בקשה מנומקת לביטול הפסילה המנהלית. לעיתים, יש לתמוך הבקשה בתצהיר מטעמכם ובכל מקרה, מספר ימים לאחר הגשת הבקשה, יקבע מועד לדיון בבקשה. לדיון זה יגיע עמכם עורך דין תעבורה, התובע המשטרתי יביא עימו את התיק המשטרתי עם חומר הראיות כנגדכם ובית המשפט ינהל דיון, אשר בסיומו יתן החלטה באם הבקשה נדחית, או לחילופין מתקבלת. היה ובית המשפט יחליט לקבל את הבקשה, בסמכותו לבטל לאלתר את פסילת רישיון הנהיגה, או לחילופין, לקצוב אותה לתקופה קצרה מזו שקבע בית המשפט. קיימים מצבים, בהם, במסגרת הבקשה עצמה, כבר ניתן להגיע להסדר טיעון ולסיים את התיק במלואו. מומלץ ביותר להתייעץ עם עורך דין תעבורה בנושא זה

על החלטתו של בית המשפט לתעבורה, ניתן לערער תוך 7 ימים לבית המשפט המחוזי.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820 משרד
0525634178 עו״ד אבי דוויק

0507451980 עו״ד יורי ברנט
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: