נהיגה בזמן שלילה

13.09.2021

נהיגה בזמן שלילה נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר בדיני תעבורה, ועשויה לגרור עונשים של שלילה לצמיתות ואף מאסר על תנאי או מאסר בפועל. מפאת חשיבותה, מומלץ מאוד לפנות במהירות לייעוץ משפטי וליווי עורך דין, וכן לוודא שמדובר באדם מנוסה, הן בדין עצמו, אך גם במגמות הפסיקה ובספרות סביב הנושא. 

שלילה מהי? 

עבירת הנהיגה בזמן שלילה עשויה לחול על נהגי אשר רישיונם נפסל עקב מספר סיבות:

 • פסילה מטעם בית המשפט;

זו ניתנת על עבירות תעבורה כחלק מפסק דין, ועשויה להימשך מספר ימים או להגיע עד מספר שנים ואף פסילה לצמיתות. הגורם המשמעותי בקביעת הטווח הינו חומרת העבירה, וכן העבר התעבורתי של מבצעי העבירה. 

 • פסילה מטעם משרד הרישוי;

זו נמשך כ-90 יום ומוטלת עקב צבירת 36 נקודות חובה בגין ביצוע עברות תנועה שונות. 

 • פסילה מטעם קצין משטרה;

זו נמשכת לכ-30, 60 או 90 ימים עקב ביצוע עבירות תנועה, כשפרק הזמן של פסילה נגזר ומצביע על מידת החומרה של העבירה, וכן על מידת המסוכנות שלו. 

נהיגה בזמן שלילה

מה ההשלכות של נהיגה בשלילה?

עבירת הנהיגה בזמן שלילה והשלכותיה נקבעות בהתאם לפרטי כל מקרה. לדוגמה אדם בעל עבר תעבורתי מורכב יכול למצוא עצמו מעוכב עד תום ההליכים המשפטיים במאסר, במקביל להגשת בקשה להחמרת עונשו מטעם התביעה. אמנם לא מדובר במקרה נפוץ במיוחד, אך אוסף נסיבות שיכולות להראות על מסוכנות של נאשם כלשהוא כפי שהן באות לידי ביטוי בעברו הפלילי. כיוצא בכך, ככל שמידת המסוכנות נקבעת כגבוהה יותר, העונש על נהיגה בשלילה יהיה גבוה וחמור יותר. 

בהקשר זה ראוי לציין שבית המשפט מגיב למצב הקיים במדינת ישראל בהקשר של תאונות הדרכים, והוא אינו נוטה להקל ראש בעבירות מסוג זה, ומהפסיקה משתקפת מגמה של הרחקת נהגים מסוכנים מהדרכים, וזאת כדי להגן על בטיחות ושלום הציבור.

לסיכום

עבירת הנהיגה בזמן שלילה משקפת כמעט תמיד החלטה מודעת של אדם לעלות על ההגה ולנהוג בניגוד להחלטה שהתקבלה לגביו. עקב מידת הכוונה הגבוהה בעבירה, כדאי מאוד במקרה שבו שוטר עוצר אתכם בזמן נהיגה בשלילה לפנות מיד לאנשי מקצוע מומחים לתחום התעבורה, וזאת כדי למזער את העונשים הצפויים בעזרת טקטיקות משפטיות שונות. 

המשרד בראשות עו"ד אבי דוויק ועו"ד יורי ברנט, אשר משמשים כעורכי דין לתעבורה, והינם יוצאי משטרת ישראל, אשר הקנה להם ניסיון שנאסף תוך שנות שירות רבות מצדו השני של המתרס, כאשר עבדו בתפקידים שונים כאנשי המשטרה בתפקידי חקירות, תביעה ובוחנות. 

באמתחתם של עורך דין אבי דוויק ועורך דין יורי ברנט שירות של שנים ארוכות במשטרת ישראל, אשר בא לידי ביטוי בניסיון מקצועי ועשיר ביותר בדיני התעבורה. לקוחות המשרד זוכים ליהנות ממגוון רחב של ייעוץ וטיפול משפטי מקצועי בכל הסוגיות שעניינם דיני תעבורה, וכן מזמינות מלאה בכל שעות היממה. 

אולי יעניין אתכם גם –

 

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: