מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

קטין נתפס נוהג

26.09.2021

מקרים רבים בהם קטין נתפס נוהג מתפרסמים לאחרונה באתרי החדשות ובעיתונים. לעבירה זו מספר השלכות, והיא מבטאת את עמדת המחוקק ביחס לנהיגה בהיעדר הסמכה ורישיון לכלי הרכב, וכן את מידת הסיכון בה הוא תופס את ההימצאות של קטינים כמשתמשי דרך ממונעים, אשר פעמים רבות נוטים להעריך בחסר את הסכנות בכביש, ואף את הנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים. 

קטין נתפס נוהג – מהן ההשלכות?

למעשה המקרים של קטין אשר נתפס נוהג הינה עבירת תעבורה אשר עקב חומרתה אף נחשבת עבירה פלילית חמורה, העשויה לגרור עונשים של שנתיים מאסר, מאסר על תנאי, קנסות, מספר חודשי פסילה ואף פסילת רישיון לצמיתות. 

בנוסף לכך הואיל וקיימת חובה לנהוג ברכב עם ביטוח, נהיגה בהיעדר רישיון תקף היא הלכה למעשה נהיגה ללא ביטוח, פעולה המהווה לכשעצמה עבירה, ועשויה לגרור השפעה ניכרת על פיצויים במקרה של נזקי גוף. 

אף שלרוב כשקטין נתפס נוהג המניעים לכך הם שובבות וקונדס, נהיגה ללא רישיון משקפת חוסר אחריות גבוהה, ומפסיקות בית המשפט משתקפת מגמה של נטייה להחמיר עם קטינים בסיטואציות אלו, גם כשאין להם עבר פלילי. עובדה זו מנביעה צורך חשוב להיוועץ באנשי מקצוע מנוסים במקרה שבו קטין נתפס נוהג על ידי שוטר, וזאת מפאת ההשלכות האפשריות על עתידו. עורכי דין בעלי ניסיון יכולים להשפיע על התנהלות הליך בעזרת טקטיקות משפטיות שונות, ולעיתים אף להפוך את הקערה על פיה, כתלות בפרטי המקרה לגופו.

קטין נתפס נוהג

האם יש השלכות על הורי הקטין?

כאשר קטין נתפס נוהג ללא רישיון, האחריות בהחלט עשויה ליפול על הוריו, או על האפוטרופוס שלו. עניין זה משתקף בעיקר כשאר הורים המבקשים לגונן על ילדיהם ממהרים להודות שידעו על לקיחת הרכב, במחשבה שהדבר יעזור להוריד ממנו אשמה. אולם בכך יש בעיקר כדי לסכן אותם בנשיאת אחריות פלילית העשויה להתבטא בקנסות כבדים, ואף ריצוי מאסר בפועל. 

סיכומו של דבר  

נהיגה בקטינות וללא רישיון נחשבת לעבירה חמורה ביותר העשויה לגרור עונשים כבדים, לקטין עצמו, וכן להוריו או לאפוטרופוסים שלו. מומלץ מאוד בהתמודדות עם מקרים מסוג זה לפנות במהרה לעורכי דין בעלי מומחיות בתיקים תעבורתיים, וזאת טרם קיום כל שיחה עם שוטר או חוקר, על מנת להגיע מוכן לשיחה בראייה קדימה להמשך ניהול התיק.  

עורך דין תעבורה אבי דוויק ועורך דין תעבורה יורי ברנט העומדים בראשו של משרד המתמחה בדיני תעבורה, הינם יוצאי משטרת ישראל, ובעלי ניסיון רב שנאסף תוך שנות שירות ארוכות מהצד השני של המתרס, כאשר שימשו כאנשי משטרת ישראל בתפקידי בוחנות, חקירות, ותביעה. 

העובדה שעורך דין אבי דוויק ועורך דין יורי ברנט הינם יוצאי המשטרה, אשר שירותו במשך שנים בתפקידי תביעה, בוחנות וחקירות באה לידי ביטוי בניסיונם המקצועי, המגוון והעשיר ביותר בדיני התעבורה, בפסיקה ובאופן ההתנהלות בשטח. לקוחות המשרד נהנים מספקטרום רחב של שירותים משפטיים הכוללים ייעוץ וטיפול משפטי מקצועי בכל הסוגיות הקשורות לדיני התעבורה, וכן מזמינות מלאה בכל שעות היממה. 

 


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: