מקרה לקוח בדיני תעבורה

30.04.2019

ריכזנו עבורכם מגוון מקרים שמהם ניתן ללמוד כל פסיקות חשובות בתחום דיני התעבורה, משרדנו מאמין ש- עו"ד תעבורה תפקידו לסייע ללקוח שלו להגיע לתוצאה האפשרית והטובה ביותר עבורו.

זיכוי בתאונה קטלנית

היום בבית המשפט לתעבורה ת"א, בפני כב' השופטת ורד ולאחר ניהול משפט של שלוש שנים, זוכה לקוח של משרדנו, נהג חברת "דן" בתיק קטלני, מעבירה של גרימת מוות ברשלנות. (גמ"ר 5395-12-12)   נסיבות התאונה בקליפת אגוז : נהג אוטובוס "דן" אשר נסע ברחוב הירקון בתל אביב מכיוון דרום לכיוון צפון, התקרב לצומת עם רחוב גאולה, נכנס לצומת, כאשר אור אדום דולק ברמזור כיוון נסיעתו (כך נטען בכתב האישום) והתנגש ברכב שהגיע מימינו ונכנס אל הצומת באור ירוק (כך נטען בכתב האישום), כאשר מעוצמת ההתנגשות, נהדף אותו רכב לפנים וימינה, פגע במנוח ז"ל, הולך רגל, אשר פרק סחורה מחוץ לרכבו על פני הכביש וכתוצאה מכך נהרג. בית המשפט קיבל עמדתנו לגבי מהימנות עדי הראיה בתיק ולגבי סבירות התזה שהצגנו באמצעות מומחה ההגנה, מר ניר קוסטיקה והורה על זיכויו של הנאשם. במהלך ניהול המשפט ומחקירות נגדיות ממושכות שעברו העדים בתיק, צפו ועלו על פני השטח סתירות רבות ומשמעותיות בגרסאותיהם וקביעה חד משמעית של בית המשפט, לגבי עד הראיה הניטרלי ולפיה : "המסקנה היא כי עד הראיה מסר גרסאות שונות בנושאים מהותיים לאירוע התאונה. מכל מקום , העד ראה את מופע האור ברמזור רק לאחר התרחשות התאונה" וכן בנוסף : "מכאן עולה ספק אם העד הבחין בכלל בהתרחשות התאונה". הנהג, יש לציין, נהג מסור, ותיק ומקצועי נטול עבר תעבורתי ממשי, אשר בעקבות ההליכים שנפתחו כנגדו לפני כשלוש שנים על ידי פרקליטות מחוז תל אביב פלילי, נפסל רישיון נהיגתו למשך תקופה זו. היום, לאחר זיכויו, בוטלה לאלתר פסילת רישיון נהיגתו.

חבלה של ממש ללא פסילה – תאונת דרכים בנסיבות של אי מתן זכות לרכב הבא ממול בפניה

הישג נאה ביותר למשרדנו, באמצעות שותפי, עוה״ד יורי ברנט, בבית המשפט לתעבורה באשדוד . תאונת דרכים בנסיבות של אי מתן זכות לרכב הבא ממול בפניה שמאלה וגרימת חבלה של ממש, עבירה המחייבת פסילת רישיון נהיגה שלא תפחת משלושה חודשים, הסתיימה ללא פסילה כלל.

‏פסילת הרישיון הנהיגה בוטלה במסגרת הערעור בבית המשפט המחוזי.

‏בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל עירעור משרדנו ‏וביטל רכיב פסילת רשיון הנהיגה בפועל בגזר הדין. ‏נפצע לתקופה של שלושים ימים בפועל בגין פקיעת רישיון רכב תקופה של 15 חודשים (‏היה בלתי מיוצג בערכאה ראשונה). ‏היום, בבית משפט המחוזי התקבל עירעורנו והפסילה בוטלה. ייצוג על ידי עורך דין תעבורה אבי דוויק ועורך דין תעבורה יורי ברנט.

הדוח המפוברק: עברה בירוק, נקנסה והחליטה להגיש תלונה במח"ש

לראות ולא להאמין, או שבעצם מניסיוני, להאמין.. הסרטון צריך להיות מופץ כחלק בלתי נפרד ממערך ההדרכה בהשתלמויות שופטי התעבורה שוטר תנועה רשם דוח לנהגת בטענה שחצתה את הצומת באדום. במצלמות האבטחה לעומת זאת ראו משהו אחר לגמרי: הנהגת עברה בירוק והשוטר כלל לא היה באזור

הדוח המפוברק: עברה בירוק, נקנסה – והחליטה להגיש תלונה במח"ש

הדוח המפוברק: עברה בירוק, נקנסה – והחליטה להגיש תלונה במח"ש • אלמוג בוקר עם הכתבה המלאה >> www.10.tv/news/178715

פורסם על ידי ‏החדשות 13‏ ב- יום חמישי, 20 בדצמבר 2018

רישיון הנהיגה הושב ללקוח של משרדנו לאחר דיון בוועדת הערר

רישיון הנהיגה הושב ללקוח של משרדנו לאחר דיון בוועדת הערר לפי תקנה 195 לתקנות התעבורה על החלטת המכון הרפואי לבטוחות בדרכים. ‏המכון הרפואי לבטיחות בדרכים: ‏ועדת ערר – מרב״ד ‏רישיון נהיגתו ‏של נהג זה נפסל על ידי בית המשפט לתעבורה ‏ולא חודש. לאחר שלא עמד בבדיקות שנערכו לא במרב״ד עם תום תקופת הפסילה. ‏לאחר הגשת ערר ‏לעבד את הערר בצירוף חוות דעת פסיכיאטרית אנגלית, קיבלה ועדת ערר עמדתנו והשיבה לו רישיון נהיגה טוב.

הסדרים מקלים של עבודות שירות – התאונות מצולמות, מקרים טרגיים וכואבים עד מאוד

 

שני תיקים קטלניים נוספים (גרימת מוות ברשלנות) בניהול משרדנו, הסתיימו בשבוע האחרון בהסדרים מקלים של עבודות שירות. האחד, לתקופה של 3 חודשים והשני לתקופה של 6 חודשים. שתי התאונות מצולמות, מקרים טרגיים וכואבים עד מאוד, אך הענישה, מבלי להיכנס לנסיבותיו של כל מקרה ומקרה, בהחלט מתיישבת עם התיעוד. סעו בזהירות, חצו במעברי חציה, אל תניחו לילדיכם הצעירים לחצות כבישים בגפם, קולנועית, אופניים ו"כלי רכב" מאולתרים כאלה ואחרים, מקומם אינו בכבישים מהירים.

הצלחה נוספת בוועדת הערר על החלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

עוד הצלחה למשרדנו בייצוג של לקוח, אשר נפסל ע״י מכון לבטיחות בדרכים. לאחר הגשת ערר הנתמך ע״י חוות דעת של ד״רועדת הערר ביטלה את החלטת המכון ואיפשרה ללקוח להוציא רישיון נהיג  ספטמבר 2016

פסילת רישיון נהיגה ל-9 חודשים וחידוש לאחר בדיקות ובחינות: מ-ב-ו-ט-ל

אחד מאמצעי התיקון הדרקוניים ביותר ברשות הרישוי, פסילת רישיון נהיגה ל – 9 חודשים, לאחריה מכון רפואי לבטיחות בדרכים ולקינוח טסט ותאוריה. לקוח זה של משרדנו ניצל מהתענוג המפוקפק…

החזרת רישיון נהיגה מפסילה

 

 

המשטרה מציעה: מטופלי קנאביס לא יורשו לנהוג – אך יסעו באוטובוס בחינם משרד

המשטרה מציעה: מטופלי קנאביס לא יורשו לנהוג – אך יסעו באוטובוס בחינם משרד הבריאות מנסה לקדם תקנה חדשה שצפויה שוב להפוך את כל מטופלי הקנאביס הרפואי לעבריינים בפועל. במשטרה מתנגדים לכל הקלה ומציעים לאסור את הנהיגה ובמקום זאת להציע נסיעות חינם בתחבורה ציבורית.

בוטלה בבית המשפט, החלטת קצין משטרה לפסול רישיון נהיגה של נהג מונית

בוטלה בבית המשפט, החלטת קצין משטרה לפסול מנהלית לתקופה של 30 ימים רישיון נהיגה של נהג מונית, לקוח משרדנו

נהג אוטובוס שהואשם באי ציות לאור אדום ברמזור – קנס מופחת של 500 ש״ח בהסדר טיעון

נהג אוטובוס הואשם באי ציות לאור אדום ברמזור, זאת הגם שהשוטר עצמו מציין בתרשומתו, כי הנהג לא ציית לאור צהוב (או ״כתום״ כמו שהוא מכנה זאת). בהסדר טיעון, תוקן כתב האישום לעבירה ללא נקודות (10 נקודות במקור) וקנס מופחת של 500 ש״ח במקום 1500 ש״ח.

הסדר טיעון מקל: אי ציות לאור אדום ברמזור בנסיבות מחמירות הסתיים עם כנס בסך 500 ש"ח

הסדר טיעון מקל ללקוח, נהג מונית, עם ׳חרב על הצוואר׳ בדמות 26 נקודות במשרד הרישוי, אשר קיבל הזמנה לדין בגין עבירה של אי ציות לאור אדום ברמזור בנסיבות מחמירות ( מעל 5 שניות) ו-10 נקודות. הרשעה בעבירה המקורית, משמעותה מעבר לענישה בבית המשפט, גם 3 חודשי פסילת רישיון נהיגה ומבחן עיוני (שיטת ניקוד). התיק נקבע להוכחות בטענות הקשורות ל״חזקה״ על המונית והיום בבית המשפט בוטלו הנקודות במסגרת הסדר טיעון מקל, בו הומר סעיף האישום לכזה ללא נקודות וסוכם קנס בסך 500 ש״ח.

דרס למוות קשישה במעבר חצייה – וזוכה

עו"ד תעבורה - עורך דין תעבורה

נהג שפגע וגרם למותה של בת 85 בצומת הרחובות ז'ובטינסקי והלל יפה בחדרה זוכה בבית המשפט, זאת לאחר שהשופטת תקפה את המשטרה על חקירת התאונה: "המחדלים זועקים לשמיים"

psakdin

זוכה נהג משאית שדרס קשישה למוות במעבר חצייה: תאונה בלתי נמנעת

אישום: כבאי גרם ברשלנות למותו של אופנוען אדוארד קריבושייב, כבאי מתחנת רמת גן, נאשם שלפני כשלושה חודשים חצה צומת ברמזור אדום בעת שהיה בדרכו לכיבוי שריפה וגרם למותו של רוכב אופנוע. "הנאשם נהג בחוסר מיומנות ובחוסר מקצועיות, מבלי ששם ליבו אל הדרך והנעשה בה"

walla

זיכוי מגרימת מוות ברשלנות

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820 משרד
0525634178 עו״ד אבי דוויק

0507451980 עו״ד יורי ברנט
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: