מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

עבירות תנועה נפוצות על רכב דו גלגלי

25.03.2021

כמות תאונות הדרכים שבהן מצויים נהגים שנוהגים על רכבים דו גלגליים היא לצערנו גדולה מאוד. הסיבות לכך מגוונות והן מובילות לכך שהרשויות מעוניינות למגר את התופעה. חלק מניסיונות מיגור התופעה קשורות באכיפת עבירות התנועה השונות שמבצעים הנוהגים על הרכבים הדו גלגליים.

ישנן שתי סיבות עיקריות לכך שרכבים דו גלגליים מעורבים ביותר תאונות דרכים והתוצאות של תאונות הדרכים חמורות יותר. ראשית, מדובר על רכבים שהם נמצאים פחות בשווי משקל ולכן ניתן להסיט אותם מדרכים בקלות יחסית.

שנית, בעקבות המיגון הפחות שישנו בסוג הרכבים האלו – הפציעות חמורות יותר. כמו גם, נהיגה על אופנוע למשל מעמידה את האפשרות לזגזג בין נתיבים באופן לא בטוח – דבר שלא יכול היה לקרות במכונית, מה שמעצים את טווח האפשרויות להיפגע.

במאמר זה יוצגו מספר עבירות תנועה נפוצות מאוד בקרב הנוהגים על רכבים דו גלגליים – זאת במטרה להכיר את העבירות ולדעת שהאכיפה בכל הנוגע אליהן היא מוגברת ולכן יש להיזהר במיוחד.

עבירות תנועה נפוצות על רכב דו גלגלי

עקיפה אסורה

אחד הדברים הנוחים בנסיעה ברכב דו גלגלי הוא שבעקבות צרות הכלי ניתן לעבור מנתיב לנתיב ובכך להימנע מפקקים רבים שבהם המכוניות חייבות לעמוד. בכך מתקצר משמעותית זמן הנסיעה ברכב – דבר שמעלה את הפופולאריות של האופנועים.

עם זאת, בעקבות היכולת הזו, נוטים נהגים רבים לבצע עקיפות בניגוד לכללי התנועה – עקיפה כאשר ישנו קו שאינו מקוקו או עקיפה בניגוד לכללי העקיפה הרגילים (לא משמאל, ליד מעבר חצייה, עקיפה בתוך פנייה בצומת או כאשר אין מספיק מרווח בין כלי הרכב אשר מאפשר עקיפה בטוחה וכולי).

מלבד העובדה שמדובר בעבירת תנועה חמורה יחסית – זו פרקטיקה מסוכנת מאוד שעלולה לפגוע אנושות בנהג הרכב הדו גלגלי. ככל ששוטר תנועה ישים לב לעקיפה האסורה הענישה על כך יכולה להיות חמורה.

נסיעה מעל המהירות המותרת

לעיתים נהגי אופנוע מסתמכים על כך שהם לא צריכים לעמוד בפקקים ולכן מתזמנים את יציאותיהם באופן הזה. על אף שיש הגיון בדבר, תזמון לא נכון מוביל את הנהגים לנהיגה פזיזה ומסוכנת. בהתאם, עבירה רווחת מאוד של רכבים דו גלגליים היא נסיעה מעל המהירות המותרת – בייחוד בדרך עירונית.

בדרכים עירוניות כמות הפקקים היא גדולה והיכולת של האופנוע לתמרן בין הפקקים מובילה לכך שהוא יכול לנסוע יחסית מהר יותר. הנהיגה במהירות המופרזת מסוכנת באופן כללי ולנהגי אופנוע במיוחד שכן הפציעות שהם חשופים להם עצומה.

חוסר נהיגה עם קסדה

החוק מחייב את הנוהגים על רכבים דו גלגליים לשים קסדה. לצערנו, נהגים רבים בוחרים שלא להישמע להוראות החוק, בייחוד בנסיעות עירוניות קצרות. נהיגה ללא קסדה היא מסוכנת במיוחד ויכולה להוביל לפציעות ראש חמורות. בהתאם, האכיפה על כך יכולה להיות יחסית קפדנית יותר והענישה חמורה. במקרים מסוג זה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה מנוסה.


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: