מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

האם כל עבירה מחייבת זימון לבית המשפט?

15.03.2020

על פי רוב, כאשר אנו חושבים על השלכותיהן של עבירות תנועה, אנו חושבים על קנסות, על צבירת נקודות, קורס נהיגה מונעת ובמקרים הקיצוניים ביותר – על שלילת הרישיון. ישנן, אמנם, לא מעט עבירות תנועה, אשר גוררות בגינן עמידה בפני שופט. מתוך מעל חצי מיליון הדו"חות הנרשמים מדי שנה על ידי שוטרי תנועה בישראל, כעשירית מהם ידרשו מהנהג העבריין לסור אל בית המשפט ולהישפט. על מנת להבין באילו קריטריונים עשוי לחול תנאי זה, אספנו עבורך כמה פרטים חיוניים.

עבירת תנועה – עבירה פלילית

רבים מאיתנו איננו מבינים זאת כך, אך בסופו של יום עבירות תנועה מהוות עבירה פלילית לכל דבר ועניין. על אף העובדה כי כאשר מדובר בעבירות קלות יחסית, לרוב לא יהיה מדובר בעבירות שיש עמן קלון,  במקרים החמורים יותר, אנו עשויים למצוא את עצמנו מנהלים משפט פלילי על כל המשמעויות המשתמעות מכך. כאשר מדובר בעבירות תנועה המהוות "עבירות אחריות קפידה", יחולו על עבירות אלו כל מגבלות סדר הדין הפלילי ואנו עשויים להיגרר לדיוני הוכחות. במקרים מסוג אלו, חשוב ביותר להיעזר בעורך דין פלילי על מנת להבטיח כי עומדת לצידך כל ההגנה המשפטית שניתן לקבל.

מהי עבירת אחריות קפידה?

ברוב המשפטים הפליליים, על התובע להוכיח בהצלחה את היסוד הנפשי לעבירה על מנת לבסס הרשעה. עם זאת, במקרים של עבירות אחריות קפידה, די לו להוכיח את היסוד העובדתי בלבד. היינו, להוכיח כי אכן בוצעה העבירה בפועל, ללא קשר ליסוד הנפשי של הנאשם. לכן, חשוב כי במקרים אלו יעמוד לצידך עורך דין המתמחה בתחומים אלו. תפקידו יהיה להוכיח את חפותך על בסיס נסיבתי ועל בסיס תקדימים משפטיים בהם עליו להיות בקיא. זוהי תהיה למעשה ההגנה היחידה שלך אל מול גרסתה של המשטרה על התרחשות האירועים.

ברירת משפט

בנוסף לעבירות התנועה החמורות, ברוב הניכר של עבירות התנועה, עומדת לרשותו של הנהג הזכות לבחור להישפט במקום לשלם את הקנס. על אף שבמקרים רבים מוטב לנהג לשלם את הקנס ולסיים עם ההליך, ייתכן מאוד שקיימים מקרים בהם כדאי לבחור להישפט. במידה והתעורר בך הרושם כי הואשמת בעבירת תנועה שלא כדין, אם קיים חשד להתנכלות או שנראה כי הראיות שהציג השוטר בפניך לוקות בחסר, כמו למשל בדיקת ינשוף שגויה או רדאר המציג נתונים לא תקינים – חשוב מאוד להיאבק על זכויותיך ולהגיע אל בית המשפט.

סיוע משפטי הוא קריטי

על מנת לקבל את ההגנה המשפטית המקיפה ביותר ולמצות את כל אפשרויותיך, חשוב שיעמוד לצידך בעת ההליך המשפטי עורך דין תעבורה שיסייע לך להשמיע את טיעוניך ולשפר את סיכוייך לביטול הקנס או לזיכוייך בתיק הפלילי. מאחר ומדובר בהליכים בעלי השלכות לעתידך, אין להקל ראש בכך.


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: