נסיעה ברמזור אדום

30.03.2019

עבירה של אי ציות לאור אדום ברמזור, נחשבת לעבירה חמורה ומסוכנת, כזו שעל נקלה  יכולה להביא להתרחשותה של תאונת דרכים.

העבירה יכולה להופיע במספר צורות. הראשונה, כברירת משפט, עבירת קנס של 1500 ש"ח ו – 10 נקודות, אשר שוטר שהבחין בנהג מבצע אותה, מוסר לנהג.

השניה, עבירה של אור אדום בנסיבות מחמירות, כאשר השוטר שאכף את העבירה סבור, כי היו נסיבות מחמירות במהלך ביצוע העבירה, כגון תאונה שכמעט והתרחשה כתוצאה מביצוע העבירה, או אז בסמכותו של השוטר למסור לנהג הזמנה לדין לבית המשפט לתעבורה, שם עתירת התביעה המשטרתית לעונש, הינה בד"כ לפסילה בפועל, בנוסף לעונשים נוספים.

השלישית, עבירה של אור אדום, אשר תועדה באמצעות מצלמה, בעל הרכב יקבל לביתו הודעה על ביצוע העבירה והודעת תשלום קנס של 1500 ש"ח ו – 10 נקודות חובה.

הרביעית, עבירה של אור אדום בנסיבות מחמירות אשר תועדה באמצעות מצלמה, שם תוגש הזמנה לדין לבית המשפט לתעבורה והמדד לנסיבות מחמירות הינו, כי בעת חציית הצומת באור אדום, דלק כבר האור האדום למעלה מחמש שניות.

החמישית, כאשר עבירת האור האדום גרמה לתאונת דרכים, אז יוגש כנגד הנהג כתב אישום לבית המשפט לתעבורה בגין אחריותו לגרימת התאונה בנסיבות של אי ציות לאור אדום ברמזור ונהיגה בקלות ראש.

על מנת להתמודד בצורה מוצלחת עם אחת מהעבירות הנ"ל, מומלץ להיות מיוצג על ידי עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי. לכל אחת מהעבירות יש את דרכי ההתמודדות הייחודיים לה, אשר עורך דין תעבורה מקצועי מכיר.

דוחות ידניים הניתנים במקום על ידי שוטר, צריכים להכיל בתוכם את כל יסודותיה של העבירה. אי ציון פרט כזה או אחר על ידי השוטר, יכול להביא לזיכוי הנהג, או לחילופין, להסדר טיעון מקל ואף לחסוך בנקודות משרד הרישוי.

דוחות מצלמה הינם דוחות המוגשים מכוח חזקת הבעלות, ניתן להסב אותם על שם הנהג בפועל, הן בבית המשפט והן בפניה מוקדמת למחלקת פניות נהגים ארצית במשטרת ישראל.

בתאונות הדרכים, לרוב מוגש כתב האישום על סמך עדותו של עד כזה או אחר, אשר חקירה נגדית נמרצת יכולה לקעקע על נקלה, את מהימנות גרסתו. בתיקים אלו, חובה על התביעה המשטרתית גם להוכיח, את תקינותה של מערכת הרמזורים בזמן התרחשותה של התאונה. קרה לא אחת, כי נרשמו תקלות במערכת הרמזורים, אשר גרמו להצלבת מופעי רמזור, שגרמו בתום לב להתרחשותה של התאונה.

העבירה הינה חמורה, בתי המשפט אינם נוהגים להתייחס אליה בסלחנות ולפיכך מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה מקצועי, מיומן ומנוסה לצורך שכירת שירותיו לייצוג.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820 משרד
0525634178 עו״ד אבי דוויק

0507451980 עו״ד יורי ברנט
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: