מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

נהיגה בפסילה ללא ידיעה

19.10.2021

פקודת התעבורה מכילה התייחסות לעבירות רבות ונהיגה תחת פסילה היא אחת החמורות שבהן, ואולם ייתכן מצב של נהיגה בפסילה ללא ידיעה או לכל הפחות מצב שיאפשר לטעון להגנה תחת טענת טעות במצב הדברים. 

מהי נהיגה בפסילה?

החוק מגדיר את העבירה לפי מספר קריטריונים שכל אחד מהם מספיק להרשעה:

 • נהיגה לאחר קבלת הודעה על פסילה בזמן שהפסילה בתוקף. 
 • נהיגה בניגוד לתנאים שפי שמתחייב ברישיונו, כך לדוגמה נהג שנהיגתו הוגבלה לשעות האור, או לחלופין שמחויב בהרכבת משקפיים בזמן הנהיגה ונהג בלעדיהם, כשההגבלות בתוקף.  
 • נהיגה ברכב שהוטל עליו צו איסור שימוש, כגון רכב שהורד מהכביש עקב אי כשירות למשל, או שאפשר לאחר לנהוג ברכב בזמן שהצו עוד בתוקף. 

נהיגה בפסילה ללא ידיעה

נהיגה בפסילה ללא ידיעה היא מצב עניינים שבו בתום לב הנהג לא ידע שהינו בפסילה בתוקף, או לחלופין שרכבו אסור לשימוש ולכן נהג בו. מצב זה נחשב לנדיר יחסית שכן נדרשת אי ידיעה מוחלטת ובתום לב, כלומר אי ידיעה כנה לגבי מצב הדברים ולא העמדת פנים. 

דוגמה לכך ניתן למצוא באחד מפסקי הדין מבית המשפט לתעבורה בו אדם פנה אל עורך דין תעבורה על ידי חברו, וכשזה הבטיח לו שיש מה לעשות בעניינו תוך הגשת ערעור על פסק דין שניתן הניח האדם שעד אז רישיונו בתוקף. בהמשך אף התברר שעורך הדין הואשם במספר סעיפים כגון קבלת דבר במרמה, ושהרישיון שלו לעריכת דין נשלל, ואולם בית המשפט קיבל את טענת הנהג שהוצג לו מצג שהיה אמנם מצג שווא, אך שמנקודת מבטו המצב היה אמין לחלוטין. 

נקודה זו מדגימה היטב מחד את אפשרות הזיכוי בעבירת הנהיגה בפסילה ללא ידיעה, אולם גם ממחישה מאידך את חשיבות הפנייה לעורך דין מומחה ומוכר עליו ניתן לברר באינטרנט ובאתר לשכת עורכי הדין. 

לסיכום

עבירת הנהיגה בפסילה היא מהעבירות החמורות שיש בתחום דיני התעבורה ומומלץ מאוד למי שנתפס נוהג בפסילה לפנות מיידית לעורך דין אמין ומוכר לדיני תעבורה כדי לקבל סיוע ולנסות להפחית את העונש ככל שניתן בהתאם לנסיבות ותוך הימנעות ממקרה של שלילת רישיון נהיגה לצמיתות. 

משרד עורכי דין תעבורה דוויק ברנט ושות' פועל זה מכבר על מנת לסייע ולעזור לאלפי לקוחות עם אישומים הקשורים בעבירות תעבורה. עו"ד אבי דוויק ועו"ד יורי ברנט הינם עורכי דין לתעבורה אשר שירתו במשטרת ישראל במשך שנים, ובמגוון תפקידיהם בתביעה ובמחלקת החקירה צברו ניסיון מקצועי וידע על שיטות החקירה במשטרה ובדיני התעבורה בפרט. 

הלקוחות שפונים למשרד נהנים מקשת רחבה של תחומי ייעוץ משפטי על ידי אנשיו במגוון סוגיות הנוגעות בדיני התעבורה, וכן מזמינות של 24 שעות ביממה. 

 


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: