מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

אמצעי אכיפה למהירות מופרזת

28.04.2021

אמצעי האכיפה המופעלים בישראל למדידת מהירות מופרזת

עבירת תנועה שעניינה מהירות מופרזת, נקבעת לרוב באמצעות אמצעי אכיפה למהירות מופרזת. בישראל, מס' אמצעי אכיפה שבאמצעותם מוגשות דוחות וכתבי אישום בגין מהירות מופרזת. 

מכשירי אכיפה מבוססי רדאר (מכ”ם); מכשירי אכיפה מבוססי לייזר; מכשירי אכיפה מבוססי פסי השראה מגנטיים.

אולם גם לשימוש באמצעי האכיפה יש נהלים וחשוב לבדוק שאמצעי האכיפה הופעלו בצורה תקינה ובהתאם לדין. עורך דין המתמחה בייצוג לקוחות בתיקי מהירות מופרזת, יודע להצביע על כשלים שעשויים להקל בעונש הנאשם בעבירה. 

במקרה בו מוגש דוח או כתב אישום בגין עבירה של מהירות מופרזת, קיימת חשיבות בבדיקה האם אמצעי האכיפה הופעל כראוי ובהתאם לדין וניתן לעשות בו שימוש אמין.

עורך דין תעבורה המתמחה בתחום הינו בעל ניסיון רב בבדיקת אמצעי האכיפה שהופעלו לצורך הגשת הדו"ח או כתב האישום. במידה ונפגעת אמינות אמצעי האכיפה, קיומה של העבירה בגין מהירות מופרזת. 

אמצעי אכיפה למהירות מופרזת

שיקול דעת של בית המשפט בהסתמכות על אמצעי האכיפה:

בתיקי תעבורה שעניינם מהירות מופרזת המגיעים לדיון בפני בית המשפט, מפעיל השופט בתיק שיקול דעת להקל בעונש או להחמיר בעונש הנאשם וזאת בהתבסס על העובדות שהניחו בפניו הצדדים למשפט. לכן חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני תעבורה מקרה שבו מקבלים זימון לבית משפט בגין עבירה שעניינה מהירות מופרזת. עורך דין הבקיא בתחום יכול למצוא אסמכתאות לטענות בדבר אי כשירות הפעלת אמצעי המהירות ולתקוף את הקביעה כי בוצעה עבירות תנועה של מהירות מופרזת בהתבסס על אמצעי האכיפה.

הבסיס לייצוג טוב במקרה של דו"ח או כתב אישום המתבסס על אמצעי אכיפה למדידת מהירות, הינו הבדיקה המעמיקה של עורך הדין, האם אמצעי האכיפה שהופעל, פעל כדין.  

ייצוג על ידי עורך דין מומחה בתחום מהירות מופרזת:

ייצוג על ידי עורך דין המתמחה בתיקים שעניינים מהירות מופרזת, יטען את הטענות הנכונות לזיכוי הנאשם בעבירת תנועה של מהירות מופרזת או להקלה בעונשו, לדוגמא במקרה שאמצעי האכיפה לא הופעל כראוי.  

במידה וקיבלתם דו"ח או כתב אישום בגין עבירת תנועה מהירות מופרזת, התייעצו עם עורך דין המומחה בתחום עבירות תנועה שעניינה מהירות מופרזת. ניסיונו הרב והידע שלו בתחום יסייעו לכם להתמודד עם הדו"ח או כתב האישום בצורה הטובה ביותר. כמו- כן, ייתכנו נסיבות מסויימות שחשוב להציגם כבר בשלבים הראשונים של ההליך , עורך דין התמחה בייצוג בתיקים מסוג זה יידע לייעץ לכם אלו אסמכתאות להציג ומהם הטענות שכדאי להעלות כבר בתחילתו של ההליך המשפטי. 

משרדנו מתמחה בניהול תיקי מהירות מופרזת:

משרדנו עורכי דין תעבורה דוויק ברנט ושות', צבר ניסיון של שנים בטיפול בתיקי תעבורה שעניינים מהירות מופרזת. בזכות צוות מנוסה ובקיא בהלכות בית המשפט, ניתן להגיע לתוצאות טובות ולהקלה בענישה גם במקרה של מהירות מופרזת. 

קיבלתם דו"ח על מהירות מופרזת, פנו לצוות המומחים במשרדנו, שיבחן את נסיבות המקרה ואת האפשרות להפחתת הענישה.

פנו אלינו עוד היום לקבלת ייעוץ טלפוני.


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: