על הקשר בין עורך דין פלילי לעולם התעבורה

1.02.2020

על מה מדברים כשמזכירים את עולם המשפט הפלילי? ובכן, מטרתו היא לשמור על קו התנהגות אחיד בחברה, בכך שהוא מגדיר סוגים שונים של התנהגויות שליליות כלא חוקיות. כך, אזרחים המפרים את החוקים הללו מואשמים בעבירה פלילית. עורך דין פלילי נכנס לתמונה כשמגיע הרגע להגן על זכויות הלקוח שלו מול המדינה, זאת מכיוון שבשונה ממשפט אזרחי, המשפט הפלילי מתנהל בדרך כלל בין המדינה והאזרח.

הקשר בין עורכי הדין הפליליים לעולם התעבורה טמון בנושא החזקת סמים ברכב לדוגמא. במידה ושוטר עצר אתכם תוך כדי נסיעה בכביש והוא מעוניין לבצע חיפוש, כדאי שתהיו מודעים לזכויות שלכם. בכך, יעסוק המאמר הבא.

עורך דין פלילי יסייע לכם להכיר את הזכויות המגיעות לכם

נחזור לעניין; עצר אתכם שוטר שמבקש לבצע חיפוש ברכב שלכם. כל עורך דין פלילי יידע שיוכל לעשות זאת אך ורק אם אחד מהתנאים הללו מתקיים:

בידיו צו משפטי רשמי – שופטים יוכלו לתת לשוטרים הוראה לבצע חיפוש סמים ברכב מסיבות שונות; השופט משוכנע שאכן ישנו חשד לכך שברכב יש חפצים גנובים (או סמים), לכך שהנהג ברכב ביצע עבירה או שהרכב עצמו משמש למטרות לא חוקיות, או פשוט מכיוון שקיים חשד ספציפי כלפי האדם הנוהג ברכב. היה והציג בפניך השוטר צו משפטי, יהיה רשאי לערוך בו חיפוש.
במידה וקיים חשד סביר לכך שהנהג ברכב ביצע עבירות שונות – שימוש בסמים או החזקת סמים נחשבות לעבירות עוון. לעומת זאת, סחר בסמים נחשב לפשע. היה וקיים חשד בקרב השוטר שנהג הרכב ביצע אחת מהעבירות הנ"ל, והיה והוא סבור שקיים צורך ממשי לבצע חיפוש ברכב בכדי לדלות ראיות הקשורות לעבירה המוסימת, יהיה רשאי לבצע את החיפוש ברכב. עם זאת כדאי לדעת שהחשד חייב להיות מוסבר ומבוסס, וכי סקרנות או חשד כללי ולא מבוסס לא מצדיקים חיפוש! כך, אם החשד אינו סביר או מבוסס, זכותכם המלאה לסרב לחיפוש.

אז איך מתמודדים עם הסיטואציה?

במקרה בו שוטר מעוניין לבצע חיפוש ברכב שלכם כנגד רצונכם, או במקרה ונמצאו סמים ברכב על אף שהחיפוש אינו בוצע כחוק, יש ליצור במידי קשר עם עורך דין פלילי בעל וותק וניסיון. איש מקצוע זה יכיר מקרוב את כל ה"שטיקים" הקטנים בתחום, ואת הנקודות בהן המשטרה לפעמים מבצעת טעויות בזמן החיפוש, ולנצל אותן כנגד המשטרה עצמה.

עורכי הדין הפליליים הינם אנשי מקצוע המתמחים כאמור בעולם הדינים הפליליים הכולל בתוכו גם משימות של עורך דין צבאי וכפי שגם ודאי הבנתם, עורך דין תעבורה לייצוג בנושאים כגון; נהיגה במהירות מופרזת, תחת השפעת סמים או אלכוהול, נהיגה בזמן פסילה, מעורבות בתאונות דרכים, ועוד. כך, לא משנה מהי הסיטואציה אליה נקלעתם, עליכם לפנות בהקדם לעורך דין שייצג אתכם על הצד הטוב ביותר.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820
או התקשרו לנייד אישי: 052-563-4178
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2020 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: