מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה

26.07.2020

אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה

מאת : אבי דוויק

מה משמעותו של המונח הזה " אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה" ולמה הוא מתקשר ?

המונח אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה קשור לפסילת רישיון נהיגתו של אדם על ידי משרד הרישוי בעקבות המלצתו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. 

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מסיבות שונות ומגוונות מופנים נהגים לבדיקות פסיכו דיאגנוסטיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

בין אם בעקבות הרשעה בבית המשפט לתעבורה בעבירה של נהיגה בשכרות, או נהיגה תחת השפעת סמים שגזר הדין בה כלל פסילת רישיון הנהיגה למשך תקופה העולה על שנה בפועל, בין אם בעקבות הפניה על ידי רופא המשפחה בעקבות סיפור רפואי כזה או אחר ובין אם בעקבות גזר דין בו נפסל רישיון הנהיגה גם שלא בעבירת שכרות, אך מעבר לשלוש שנים בפועל.

מסיבות אלו ואחרות, מפנה משרד הרישוי נהגים לגוף האמון על בדיקת כושרם של נהגים – המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. 

במסגרת הבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, עובר הנהג שורה של בדיקות ומבדקים, אשר אמורים ליתן תמונת מצב לגבי כושרו הרפואי להמשיך ולנהוג על כלי רכב כזה או אחר, או בכלל להוציא רישיון נהיגה.

במסגרת הבדיקות יתבקש הנהג לבצע עבודה על מחשב, לענות על שאלות רבות ומגוונות ובנוסף תיערך לו בדיקה על ידי פסיכולוג ולעיתים אף על ידי פסיכיאטר. 

במידה ונמצאה אי התאמה אישיותית לנהיגה בטוחה, מנוע הנהג מלקבל רישיון נהיגה, הכל לפי המלצות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – המרב"ד.

דעו, עפ"י החוק, נהג שנמצא בלתי כשיר לנהיגה על ידי המרב"ד, עומדת לו הזכות להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לוועדת ערר שמקום מושבה בבי"ח  "שיבא" תל השומר.

רצוי לפנות לעורך דין תעבורה על מנת שזה ייצגך בהליכים אלו. עורך הדין יחתים אותך על טופס ויתור סודיות רפואית, יקבל לידיו את תיקך הרפואי במרב"ד, יכין בשמך ערר על החלטת המכון הרפואי, תוך הפנייתך למומחה פרטי מטעמך, אשר יפגש עמך, יבדוק אותך ובמידת האפשר יגיש בשמך חוות דעת נגדית, אשר תצורף לכתב הערר.

במועד שמיעת הערר, יגיע עמך עורך הדין לוועדת הערר ויטען טענותיו במטרה להשיב לך את רישיון הנהיגה.

לדוויק ברנט משרד עורכי דין ניסיון רב שנים בטיפול בתיקי המרב"ד ובהופעות מוצלחות בפני ועדת הערר תוך השבת רישיונות הנהיגה ללקוחותינו.


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: