מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

נהיגה מונעת: כדאי לדעת

17.10.2021

כולנו מדעים לעובדה שתרבות הנהיגה בישראל טעונה שיפור. מדי שנה נהרגים בישראל מאות בני אדם בתאונות דרכים, כאשר תאונות דרכים הן הגורם לכמעט אחוז ממקרי המוות בישראל. במאמר זה נסביר לכם על אחת הדרכים שבאמצעותן נלחם משרד התחבורה בתופעה שלילית זו. 

קורס נהיגה מונעת (או בשמו החדש – 'קורס נהיגה נכונה') הוא קורס חובה, אותו אתם נדרשים לדרוש במקרה שצברתם 12 עד 22 נקודות בשל עבירות תנועה. במידה שצברתם 24 עד 34 נקודות, אתם תחויבו לעבור בנוסף גם קורס נוסף בשם 'צומת'. כמו כן, נהגים בעלי ותק של עד חמש שנות נהיגה מחויבים לעבור קורס נהיגה מונעת בשם 'קורס נהיגת רענון'. עמידה בקורס דרושה לשם חידוש רישיונם. 

כמה נקודות שוות עבירות התנועה השונות?

בניגוד לדעה הרווחת, צבירת 12 נקודות אינה משימה קשה במיוחד. עבירות תנועה שונות 'מזכות' את העבריין במספר נקודות שונה, החל מ-2 נקודות עבור עבירות קלות כגון אי הדלקת אורות ועד ל-10 נקודות עבור עבירות חמורות כמו נהיגה באור אדום, נהיגה בפסילה, נהיגה תחת השפעת סמים ועבירות המחייבות ייעוץ של עורך דין נהיגה בשכרות.

בין לבין, ניתן למצוא עבירות ששוות 4 נקודות כמו אי ציות לתמרור עצור או עקיפה מימין, עבירות ששוות 6 נקודות כמו אי מתן זכות קדימה ונהיגה ללא חגורת בטיחות ועבירות ששוות 8 נקודות כמו נהיגה עם רישיון שאינו מתאים.

נהיגה מונעת – כדאי לדעת

משכו של קורס נהיגה מונעת הוא 12 שעות והוא נפרש בדרך כלל על פני 2-3 מפגשים. הקורס מתקיים בשבעים וחמישה אתרים בארץ – בדרך כלל במכללות ובבתי ספר. ניתן לעבור קורס נהיגה מונעת בהצלחה רק אם המשתתף נכח לכל אורכו והצליח בבחינת הסיום. 

כחלק מהקורס המשתתפים לומדים את התמרורים השונים ואת תקנות התעבורה, ומוסברות להם שיטות לנהיגה נכונה. בקורס מושם דגש רב על מקרים נפוצים הגורמים לתאונות ומוסברות הדרכים שבאמצעותן ניתן למנוע אותם. 

בסיום הקורס עוברים התלמידים מבחן שכולל עשרים עד עשרים וחמש שאלות אמריקאיות. כמעט כל הנבחנים עוברים את המבחן בהצלחה וצוות הקורס עושה כמיטב יכולתו לסייע לתלמידים בזמן אמת. 

אודותינו

עו"ד אבי דוויק ועו"ד יורי ברנט מתמחים בדיני תעבורה. מאחוריהם שנים רבות של שירות במשטרת ישראל, בתפקידי חקירה, תביעה ובוחנות. אנו מציעים ללקוחותינו קשת רחבה במיוחד של ייעוץ וייצוג משפטי מקצועי בכל סוגיה הקשורה לדיני התעבורה. אנו זמינים עבור לקוחותינו עשרים וארבע שעות ביממה. במידה שאתם זקוקים לייעוץ משפטי בענייני עבירות תנועה וקנסות, תאונות דרכים קטלניות, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, נהיגה תחת השפעת סמים ועוד – אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או בוואטסאפ.


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: