שלילת רישיון נהיגה

30.03.2019

תתארו לעצמכם שלוקחים את הפלאפון שלכם לתקופה של כמה שבועות או חודשים, תתארו לעצמכם שמוציאים מהמטבח שלכם את מכונת הקפה והמיקרוגל למשך מספר שבועות או שמונעים ממכם אפשרות להתקלח במשך חודש ימים. אין ספק שכל אחד מהמצבים הנ"ל הוא לא נעים, קשה, וייקח לכם זמן להתרגל אליהם.

ככה בדיוק מרגישים מי ששללו להם את הרישיון ואפילו מעבר לזה. עבור כמעט כל אחד מאיתנו, רישיון נהיגה מסמל עצמאות, חופש. זו הסיבה שאנחנו ממהרים להוציא אותו בגיל מאוד מוקדם, זו הסיבה שאנחנו רוכשים רכב. אם יש לנו רישיון ויש לנו אפשרות להגיע ממקום למקום בצורה חופשית מבלי שאנחנו תלויים באף אחד אז אנחנו עצמאיים, חופשיים, אנחנו יכולים לנסוע לאן שבא לנו, מתי שבא לנו, אנחנו אחראים לגורלנו.

ברגע ששוללים את רישיון הנהיגה, אנחנו מאבדים חלק מהעצמאות שלנו. מעבר לזה, אנחנו הופכים להיות תלויים באחרים, הופכים להיות בתחבורה ציבורית, מבחינה כלכלית אנחנו מתמודדים עם הוצאות שונות ומגוונות, אנחנו נאלצים להתאים את עצמנו מבחינת זמנים ותנאים, אנחנו מושפעים מדברים שאין לנו שליטה עליהם, כל סדר היום שלנו משתנה.

צריך לזכור שלא מדובר רק בעניין של עצמאות, עבור אנשים שהרכב הוא כלי עבודה, הרי שיש לכך משמעות רחבה, מאובדן הכנסה ועד פיטורים אפשריים. אלה דברים שיכולים להשפיע על חיינו בכל כך הרבה מובנים, שאפשר להבין מדוע נעשה הכל בשביל להימנע מהם.

מתי מגיעים למצב של שלילת רישיון וכיצד מתמודדים עם זה

שלילת רישיון נהיגה זה אחד העונשים שניתנים בגין עבירות תנועה שונות. אנחנו יכולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם מצב שכזה בגין עבירות תנועה שונות. בדרך כלל מדובר על עבירות חמורות או מצב של ריבוי עבירות תנועה.

חשוב להדגיש, יש שני סוגים של פסילות, יש פסילות מנהליות עליהן יכולה המשטרה להחליט (קצין בדרגת פקח ומעלה), מדובר על פסילה שניתנת לנהג שעניינו נידון בבית המשפט, ויש פסילות רגילות אשר ניתנות על ידי בית המשפט במקרה של ביצוע עבירה. במידה והשופט אכן החליט לפסול את רישיונו של הנהג בזמן שהוא נמצא בפסילה מנהלית, אז הוא יוריד ממשך זמן הפסילה את תקופת הפסילה המנהלית.

כיצד מתמודדים עם מצב של פסילה? בשביל להימנע מכך יש לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה שידע לטפל בעניינו באופן יסודי, מקצועי, איש מקצוע שידע לעמוד מול בית המשפט ולטעון בשמנו, על מנת שנוכל לקבל עונש מופחת או שלא נקבל עונש כלל.

לפני סיום רק נדגיש, במקרים רבים אחרי שמסיימים את תקופת הפסילה יש לעבור מבחנים או קורסים לריענון נהיגה, בשביל שהנהג יוכל לקבל את רישיונו מחדש. אחרת הוא לא יוכל לעלות שוב על הכביש, עד שיעבור את מה שמצופה ממנו.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: