מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

זומנת לוועדת ערר תל השומר? עשה ואל תעשה

25.07.2021

עברתם בדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד), והוחלט כי יש לפסול את רישיון הנהיגה שלכם מסיבות רפואיות, או כי עברתם עבירות תנועה? אולי הוחלט שלא יינתן לכם רישיון בכלל? חושבים שזה לא בצדק? עומדת לכם הזכות להגיש ערעור בדואר לוועדת ערר תוך 30 ימים מאותו יום שבו ההודעה על דחיית הבקשה לרישיון. וועדת ערר תל השומר ממוקמת בביתן 17. 

חשוב להתכונן לפני שפונים לוועדת ערר. הנהג הפונה הוגדר על ידי המרב"ד כ-"בלתי כשיר לנהיגה". ראשית, הגשת הערעור כרוכה בתשלום של כ-1080 ₪. לא ניתן להפחית או לבטל את התשלום בכלל. זוהי החלטה חמורה מאוד, שלא נלקחת בקלות, ולכן צריך להראות באופן ברור כי החלטה זו לא הייתה מוצדקת. הערעור נדחה? עכשיו צריך לחכות שנה עד להגשת ערעור נוסף, ולשלם שוב עמלה של 1080 ₪, או לחלופין, להגיש, תוך 45 ימים, ערעור מנהלי לבית המשפט המחוזי, שידון בנושא מהיבט משפטי בלבד.  כלומר, לשלם עוד כסף, ולהשקיע עוד זמן ומשאבים.

אם כך, מה צריך לעשות, ולא לעשות, כדי שהערעור  יתקבל כמה שיותר מהר?

קודם כל, לשלם את האגרה 

חבל להתעכב, שלמו את האגרה על ועדת ערר תל השומר. אל תחכו, אל תתלבטו. אין אפשרות לקבל פטור או  הנחה.

יש שתי דרכים לשלם את האגרה. הראשונה היא בדואר, באמצעות שובר תשלום. הדרך השנייה היא תשלום באינטרנט, דרך אתר "משרד הבריאות-אגרות שירות". בשני המקרים, שימרו את הספח החתום, או את אישור התשלום, אותו עליכם לצרף בהמשך להודעת הערר.

איסוף ושליחת כל המסמכים הרלוונטיים בדואר

הפנייה לוועדת ערר תל השומר ובכלל, מצריכה התעסקות בביורוקרטיה. זה חלק חשוב וקריטי. אל תוותרו לעצמכם כאן. חסר מסמך? צריך לחכות עוד זמן, או שהערעור שלכם אפילו יידחה. אז איזה מסמכים  צריך?

ראשית, נימוקי ערר, כלומר כל הסיבות  והטענות לכך שאתם דורשים לקבל שוב את רישיון הנהיגה. שנית, אישור על כך ששילמתם אגרה. שלישית, כל מסמך שיכול להעיד על התנהלות תקינה בחיים, כמו תלושי שכר, או אישורי העסקה. 

רביעית, אם נפסל הרישיון מסיבות רפואיות, צרפו חוות דעת רפואית פרטית, ומסמכים רפואיים אחרים, כמו בדיקות ראייה וצילומי רנטגן, שיעידו על מצב בריאותי תקין, המאפשר נהיגה בכביש. 

חמישית, אם היו מסמכים שהייתם צריכים לשלוח למרב"ד ולא שלחתם, שילחו עכשיו. 

את כל המסמכים האלה יש לשלוח בדואר בלבד, לכתובת: תל השומר, בית החולים שיבא, לידי ועדת ערר ביתן 17, מיקוד 52621.  חשוב לכתוב על המעטפה: "לכבוד: ועדת ערר לפי תקנה 195 לתקנות התעבורה".

פנו לעורך דין תעבורה 

פניתם לכתובת הלא נכונה להגשת ערעור? שלחתם רק חלק מהמסמכים הרלוונטיים? לא הבנתם למה פסלו את רישיון הנהיגה ולא ידעתם מה לשלוח? חבל. כל אלה רק עיכבו אתכם והגדילו את הסיכוי לכך שלא תקבלו את הרישיון הנכסף. 

לכן, לא כדאי להתנהל לבד מול וועדת ערר תל השומר. ניתן לפנות לעורך דין תעבורה המומחה בתחום, שיבדוק את החומר הרפואי והמשפטי, ביחד עם מומחים שונים, כדי לתת ביחד חוות דעת מלאה וראשונית. באמצעות חוות הדעת, ניתן לכתוב בצורה ברורה וחדה את בקשת הערר, ולדעת איזה מסמכים בדיוק צריך לצרף. 

כך, הסיכוי שהערעור יתקבל גדל, בלי להתעכב, לבזבז עוד כסף מיותר, ובעיקר, בלי להישאר יותר זמן בלי רישיון. 

 


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: