מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

עבירות תנועה ערעור

28.04.2019

אחת הקלישאות המוכרות ביותר בעולם הספורט היא "זה לא נגמר עד שזה לא נגמר" הקלישאה הזאת נכונה גם לעולם המשפט. זה אולי נשמע אבסורדי, אך גם כשאנחנו הולכים למשפט, החלטת שופט היא אומנם פסק דין, אך היא לא בהכרח פסיקה סופית.

כידוע, לכל אדם עומדת הזכות לערער על החלטת בית המשפט במידה והוא מוצא סיבות לכך. כך גם למדינה יש אפשרות לערער על החלטת השופט במידה והיא חושבת שנפלה בה פגם. שני הצדדים לוקחים כאן סיכון מסוים, מאחר ותמיד יכול להיות שבערעור העונש יוחמר או יוקל. הערעור הוא אומנם על החלטת השופט, אך תמיד יכול להיות מצב שבמהלכו יחליט ההרכב החדש של השופטים שההחלטה שגויה מיסודה וצריך לספק החלטה אחרת לגמרי.

גם בתחום של עבירות תנועה אפשר להגיש ערעור, מן הסתם, אך בצורה מעט שונה כפי שנוכל לראות מיד. לפני שנסביר במה זה כרוך וכיצד עושים את זה, חשוב לומר, אם אנחנו רוצים להגיש ערעור על החלטות שהתקבלו לגבי עבירות תנועה שביצענו או שיש טענה נגדנו שביצענו, הרי מוטב שנשכור עורכי דין שמתמחים בדיני תעבורה בשביל שיעמדו לצידנו ויעזרו לנו בתהליך ויגישו בשמנו את הערעור. כך גדלים הסיכויים שאנחנו נצליח לקבל את הערעור.

מדוע ערעור על עבירות תנועה הוא שונה

כפי שאנחנו יודעים, דיני תעבורה הם שונים מאשר דינים אחרים. כשאנחנו מקבלים קנס על עבירת תנועה, הרי שאנחנו מקבלים אותו מהמשטרה, ולכן גם הערעור יכול להתבצע דרך המשטרה ולא בהכרח דרך בית משפט. אלא אם כן מדובר על עונשים שקיבלו בבית משפט.

בכל מקרה, אם המשטרה מחליטה לא לקבל את הערעור שלנו, אנחנו יכולים לפנות אל בית משפט בבקשה שידון בערעור. למעשה אנחנו יכולים עוד קודם לכן להגיש בקשה להישפט, מתוך הנחה שאנחנו חפים מפשע ובית המשפט יקבל את הזה. העניין הוא, כאמור, שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב בעייתי בו בית המשפט יחמיר את העונש שלנו, הוא עלול להגדיל את הקנס שאנחנו נדרשנו לשלם, מסיבות שונות.

במקרה שהחלטנו להישפט, אז אנחנו יכולים להגיש ערעור לבית משפט תוך 45 יום מקבלת פסק הדין, במטרה שהוא יבטל אותו.

צריך לומר, במקרה של דוחות תנועה אנחנו יכולים להגיש בקשות שונות לביטול הדוח בלי קשר לשאלת הערעור. אנחנו יכולים לעשות זאת באמצעות מכתב עם מסמכים שמוכיחים מדוע הבקשה שלנו צריכה להתקבל. בין היתר אנחנו יכולים לטעון לכך שאנחנו במצב של פיקוח נפש או פיקוח רפואי דחוף, אם ביצענו עבירה קלה ואין לנו רישומים קודמים, אם לדעתנו עמד בפני השוטר שיקול פסול כשהוא נתן לנו את הדוח, התיישנות וכן במקרים נוספים.

בכל מקרה, חשוב מאוד לבדוק היטב את הסיבה ואת היתכנות הסיכוי לקבל אותה, שכן, כפי שניתן לבטל את הדוח, ניתן גם להגדיל את הקנס הנקוב בו..


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: