מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

דריסה שלא במתכוון – מה עושים?

7.11.2019

דריסה שלא במתכוון – מה עושים?

יש הרבה מקרים אשר הם עונים על ההגדרה של תאונת דרכים. תאונת דרכים היא גם תאונה אשר נעשתה כמובן ללא כל כוונה. גם אם מדובר בנזק ממש מינורי, היא תיחשב כתאונה. ברור כי כאשר התאונה היא תאונה קטלנית או כזו אשר הותירה נפגעים הסובלים מנכויות ברמות שונות, או תאונה של פגע וברח, תאונה של צד ג' אשר גורמת נזק רק לרכוש או אפילו כזו שגרמה רק לנזק קל או דפיקה במכונית חונה, כל מה שנמצא בתוך הספקטרום בין שריטה קלה למכונית ועד לתאונה עם מעורבים רבים כולל אבדות בנפש, עשוי להיכלל תחת הכותרת של תאונת דרכים.

עורך דין תאונת דרכים – מתי הוא צריך להיכנס לתמונה?

אז כאשר מדובר בתאונה שאין בה נפגעים אך כן נגרמו נזקים לכלי הרכב, או אז יערבו שני הצדדים את חברות הביטוח שלהם ובכך פחות או יותר יסתיים העניין. אך אם היו בתאונה גם נפגעים ולא משנה מה סדר גודל של הפגיעות, הרי שבמצב כזה תהיה חובה לערב עורך דין עם דגש על התמחות בייחוד בתחום של תאונות דרכים. בעזרת איש מקצוע אפשר יהיה להגיע למצב של זיכוי במקרה של תאונת דרכים קטלנית.

חשוב לציין שבתביעות תאונות דרכים אשר מעורבים בהם נפגעים ואף הרוגים, העונש מוחמר כאשר הנהג הפוגע לא עצר לעזור לנפגע ועל כן החריף את חומרת פציעתו עד לכדי מוות. לכן חשוב לציין את החשיבות הרבה שיש להגיש עזרה במקרה של תאונות דרכים המעורבים בהם נפגעים, מעבר לפן האנושי והבסיסי שנמצא אצל כל אחד מאיתנו.

הדבר נכון לצורך מימוש הזכויות הרפואיות של הנפגעים בעקבות תאונת הדרכים אך הוא גם נחוץ עבור הפוגעים כאשר הם זקוקים להגנה מפני כתבי אישום אשר יוגשו נגדם.

כדאי לדעת כי בכל תאונה אשר יש בה איזושהי פגיעה גופנית, חמורה עד קלה ממש, עשויה להוביל לתוצאות משפטיות של שלילה משישים יום ועד למאסר בכלא.

איך מנהלים את התביעה ומתי זכאים לפיצויים?

הגוף האחראי על הפיצויים הוא על פי רוב המוסד לביטוח לאומי וגם חברות הביטוח. על מנת שהם יוכלו לפעול באופן מהיר ויעיל, יהיה צורך בהגשת חוות דעת רפואית וכן חוות דעת של עורכי דין. כאשר פונים אל עורך דין המציע את השירות עבור נפגעים בתאונת דרכים או לחילופין לצורך קבלת הגנה עבור נהג שפגע, חשוב לשים לב לכמה נתונים חשובים.

 • עורך דין עם התמחות ייחודית לתחום של תאונות דרכים – לפני הכול חשוב לוודא כי עורך הדין הוא בעל התמחות בתחום הספציפי של תאונות דרכים ונזיקין הנובעים בעקבות תאונות. עורך הדין אמור להוכיח את הקשר בין הפגיעה או הפציעה שהתרחשה בעקבות התאונה לבין המצב הרפואי החדש של הנפגע ביחס לתאונת הדרכים.

כך לדוגמא אם הנפגע דורש פיצוי בגלל חסר יכולת לעבוד או בגין נכות הנובעים בגלל תאונת הדרכים.

 • עורך דין עם ניסיון בתחום – חשוב לשים לב כי פונים אל עורך דין שיש לו ניסיון עשיר בתחום והוא מכיר ויודע איך יש לטפל במקרים השונים.

הניסיון הוא חיוני וחשוב במיוחד בתחום הזה של תאונות דרכים היות והמקרים של התאונות עשויות להוביל לכל כך הרבה תוצאות עד שבהחלט נדרש כאן ניסיון עשיר של איש מקצוע שכבר נתקל במקרים מסוגים שונים.

 • עיסוק מקיף בכל מה שקשור לתאונות דרכים – חשוב לדעת כי עורך הדין אמור להציע מענה לכל תוצאה שעשויה לנבוע בעקבות תאונת הדרכים. גם אם מדובר בתאונה שנגרמה לגמרי שלא במתכוון. הפגיעות עשויות כאמור להיות ברמות שונות, בגוף או בנפש כאשר בכל מקרה אמור עורך הדין להציע את המענה המושלם לצרכים הספציפיים של כל מי שפונה אליו ומבקש את עזרתו.

אז הבנתם כי גם אם אתם ממש לא אשמים בתאונה, ברוב רובם של המקרים תתקשו להתמודד ללא סיוע של עורך דין. אז בררו היטב ולכו על הטוב ביותר.


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: