נהיגה בקלות ראש

28.04.2019

המונח "קלות ראש" איננו מוכר אולי להרבה אנשים, שכן לא נהוג להשתמש הרבה, אך בדיני התעבורה יש לו משמעות ברורה, והעבירה של  "נהיגה בקלות ראש", נחשבת לעבירה חמורה ביותר אשר דינה בין שלילת רישיון נהיגה למאסר.

קלות ראש, בכל מה שקשור לנהיגה, הינה עבירה המצביע על רף הרשלנות המיוחס לנהג. קיימת עבירה של רף רשלנות נמוך, עבירה של נהיגה בחוסר זהירות בניגוד לתקנה 21(ג) לתקנות התעבורה וקיימת עבירה של נהיגה בקלות ראש, עבירה בניגוד לסעיף 62(2) לפקודת התעבורה, המלמדת בעצם, על רף רשלנות גבוה, על חוסר שיקול דעת, נהיגה מסוכנת, רשלנית, אשר עלולה להוביל לנזק, הן לאדם והן לרכוש. צריך להבין, כשנהג עולה לרכב, עליו להיות מפוקס במאה אחוז ולהפעיל שיקול דעת על כל צעד וצעד שהוא עושה, שכן הרכב בקלות יכול להפוך לכלי רצח אם לא משתמשים בו בצורה נכונה ושקולה. נהג שאיננו מפעיל שיקול דעת ונוהג בצורה פזיזה ומסוכנת, הוא כמו אדם שלוקח נשק ומשתמש בו בצורה בלתי מבוקרת.

נהג יכול להיות מואשם בעבירה של נהיגה בקלות ראש ולהיות מוזמן לבית המשפט לתעבורה, בגין עבירת תעבורה שביצע, או שורה של עבירות, אשר לדעתו של השוטר שראה אותו מבצען, הינן בגדר נהיגה בקלות ראש. כמו כן, נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים ומוגש כנגדו כתב אישום לבית המשפט לתעבורה, אחת מהעבירות שהתביעה המשטרתית תייחס לו, לעיתים קרובות, תהיה עבירה של נהיגה בקלות ראש, זאת כאשר רף הרשלנות לטעמה ולדעתה של התביעה המשטרתית מגיע כדי קלות ראש להבדיל מחוסר זהירות.

נהיגה בקלות ראש – כיצד מתמודדים עם עבירה כזו?

בכל מקרה, עבירה של נהיגה בקלות ראש, תביא את הנהג לבית המשפט לתעבורה ומי שמגיע לבית המשפט, ראוי, כי יהיה מיוצג על ידי עורך דין. העמדה העונשית של התביעה המשטרתית בתיקים בהם מיוחסת לנהג עבירה של נהיגה בקלות ראש, הינה לפסילה ארוכה ומרתיעה בפועל ועורך דין תעבורה מיומן, מקצועי ומנוסה, לאחר שיבחן כמובן את חומר הראיות, בין אם מדובר בעבירת תעבורה ובין אם מדובר בתאונת דרכים, ידע מה הדרך הטובה לחלץ את הלקוח, או למזער את הענישה שיספוג.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820 משרד
0525634178 עו״ד אבי דוויק

0507451980 עו״ד יורי ברנט
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: