כל מה שצריך לדעת לגבי נהיגה ללא רישיון

29.10.2019

כל מה שצריך לדעת לגבי נהיגה ללא רישיון

נהיגה ללא רישיון היא אחת העבירות החמורות ביותר והענישה על כך היא בהתאם. אסונות רבים אירעו בכבישים בגלל נהגים צעירים אשר התפתו לעשות סיבוב ברכב של ההורים בלי שיהיה להם רישיון. חשוב לדעת כי מלבד הרישיון הבסיסי, חובה על הנהג להחזיק ברישיון בתוקף. ברגע שהרישיון פג, אין להתפתות בשום אופן להיכנס אל הרכב ולנהוג. גם אם אתם ממהרים מאוד וחייבים להגיע לעבודה או שאתם רוצים לחסוך לעצמכם זמן ולהגיע מהר אל יעדכם.

כדאי להכיר את ההשלכות של נהיגה ללא רישיון תקף ולחשוב פעמיים לפני שלוחצים על הגז בלי רישיונות חוקיים.

נוהג ללא רישיון תקף? – דע מה מצפה לך!

כל נהג מחוייב על פי חוק לשאת עמו רישיון נהיגה בתוקף. רישיון הנהיגה מהווה למעשה הגושפנקא לכך כי הנהג זכאי על פי חוק לנהוג באותו סוג רכב אשר נמצא בבעלותו. רישיון נהיגה בישראל אפשר לקבל כבר בגיל 16 ותשעה חודשים. קבלת הרישיון מותנית בביצוע של שורת בדיקות רפואיות רלוונטיות, מבחן תיאוריה וכמובן טסט שזהו מבחן הנהיגה המעשי.

סעיף 10 לפקודת התעבורה קובע כי אדם הנוהג ללא רישיון בתוקף עובר עבירה והוא צפוי לעונש בהתאם לפרק הזמן אשר בו הוא נהג לאחר שתוקף רישיונו פג.

אם מדובר ברישיון שפג עד לתקופה של שישה חודשים, הנהג יחויב בתשלום קנס של 250 ₪.

מה תעשו אם שוטר עוצר אתכם בגין עבירת תנועה?

נדמה כי בגדול אפשר לחלק את עולם הנהגים לשניים. יש את הנהגים אשר אלו סבורים כי ברגע ששוטר עצר אותם, עליהם לשאת בכל עונש אשר יושת עליהם. הם סוברים כי אין אפשרות להתווכח או לשנות את רוע הגזירה ואי אפשר כלל להתווכח על הנושא. הם מאמינים כי אם הם חטאו הם אמורים לקחת אחריות על המעשה שלהם ולשלם את המחיר.

לעומת הנהגים הללו יש כאלה אשר סבורים כי כל הרשעה בביצוע עבירה גם אם הם יודעים ומודעים לכך כי הם בהחלט עברו על החוק, עדיין יש  מה לשות על מנת להעביר את רוע הגזירה. נהגים אלו יפנו מידית אל עורך דין תעבורה על מנת לבדוק ולברר מה אפשר לעשות על מנת להיטיב עם גזר הדין שלהם.

מה עונים לשוטר?

חשוב לדעת כי כאשר שוטר עוצר אתכם, אתם ממש לא חייבים לענות ולהודות מיד בכל מה שהוא מייחס לכם. לא משנה אם מדובר על עבירה של נהיגה במהירות מעל המותר או אי ציות לתמרורים. כל עבירה יכולה להתפרש בצורות שונות. ללא פעם ניתן להאשים את מד המהירות כמכשיר שאינו תקין. תמרורים עשויים להיות לא בולטים לעין או חיצים על הכביש המכוסים בעפר וכן הלאה. חשוב לבדוק את השטח היטב ולהצביע על המחדלים מהסוג הזה. במקרים רבים אלו יסייעו לצאת בזול מכל הסיפור.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820 משרד
0525634178 עו״ד אבי דוויק

0507451980 עו״ד יורי ברנט
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2021 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: