מספר חירום 24/7 חייגו: 050-7451980
לייעוץ ראשוני התקשרו: 052-563-4178

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

14.10.2021

חוויתם ירידה בראייה למרחק? אתם מרגישים קושי רב לנהוג ולראות במהלך הלילה? לאחרונה הופתעתם מעצמים שהופיעו לפתע על הכביש? אם התשובה לאחת השאלות או יותר היא כן בהחלט ייתכן שתדרשו לדווח ולהגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על מנת להבטיח את ביטחונכם ואת בטחון שאר המשתמשים בדרך. 

אולם, לא רק סיבות רפואיות מובילות אנשים להגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים, וכמו כן אנשים אינם מגיעים בצורה וולונטרית למכון בלבד, ישנם מקרים בהם נהגים מחויבים להתייצב במכון לצורך מעבר בדיקות כשירות לנהיגה.

מהו בדיוק המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים או בשמו השני המרב"ד משמש כיחידה מנהלית במשרד הבריאות שתפקידה לעסוק ברפואה תעבורתי, כלומר בנושאי בריאות ותחבורה. במכון הרפואי לבטיחות בדרכים ניתנים מגוון שירותים כגון: בדיקות כשירות רפואית לנהיגה, ועדה להתאמת הרכב ואביזרי נהיגה נוספים לאנשים עם מוגבלות, וכן פועלת בו ועדת ערר להגשת ערעור על ההחלטות המתקבלות בו. 

מי מחויב להגיע לבדיקה במכון?

כאמור, מי שחווה ירידה המסכנת אותו או את משתמשי הדרך מחויב להגיע למכון וזאת מכח חובת דיווח לפי סעיף 12 ב' לפקודת התעבורה. אולם למכון הרפואי לבטיחות בדרכים נדרשים להגיע גם אנשים המבקשים להוציא רישיון לרכב ציבורי או לרכב משא כבד, נכי משרד הביטחון, נהגים המגיעים לגיל 60 מחויבים לעבור בדיקות אחת לחמש שנים עד הגיעם לגיל 70 אז הם מחויבים לעבור בדיקה כל שנתיים. 

למכון הרפואי לבטיחות בדרכים נדרשים להגיע לפי חוק גם נהגים המופנים על ידי ביטוח לאומי, עברייני תנועה, שלולא רישיון בתום תקופת השלילה, נהגים שהיו מעורבים בתאונה והועבר לגביהם דיווח מהמשטרה או מבית המשפט, משתמשי ומורשעי סמים או/ו אלכוהול שהופנו על ידי משרד הרישוי, רישוי צה"ל או המשטרה. חשוב גם שתדעו כמה נקודות זה שלילה.

מה לעשות אם עליי להגיע לבדיקה?

הדבר תלוי כמובן בגורם המפנה, ככל שאדם הופנה בהתאם לבקשת רופא או מפאת גילו עליו להגיע ולעבור את הבדיקות. אולם, ככל שאדם הופנה לאחר הרשעה או דיווח על ידי המשטרה או בית המשפט מומלץ להיוועץ ולהסתייע בעורך דין תעבורה טרם ההגעה למכון על מנת לקבל הנחייה כיצד מתנהלות הבדיקות וכיצד יש לפעול בהן. 

כמו כן, במידה ורישיונו של אדם נפסל לאחר הבדיקות במכון באפשרותו להגיש ערעור לוועדה ייעודית ולשם כך מומלץ גם לשכור איש מקצוע בדמות עורך דין תעבורה שיגיש עבורו את הבקשה על מנת להגדיל את סיכוי ההצלחה בערעור וכיוצא בכך את סיכוייו לשמור על רישיונו בתוקף.

משרד עורכי דין תעבורה דוויק ברנט ושות' פועל זה מכבר בכדי לעזור לאלפי לקוחות עם אישומים הקשורים בעבירות ודיני תעבורה. עו"ד אבי דוויק ועו"ד יורי ברנט הינם עורכי דין לתעבורה בעלי רקורד ארוך של שירות במשטרת ישראל, ובמגוון תפקידיהם בתביעה ובמחלקות החקירה צברו ידע וניסיון מקצועי באשר לשיטות החקירה במשטרה ובדיני התעבורה בפרט. 

הלקוחות הפונים להסתייע במשרד מקבלים קשת רחבה של תחומי ייעוץ משפטי מאנשי המשרד בסוגיות הנוגעות בדיני התעבורה, וכן נהנים מזמינות של 24 שעות ביממה. 

 


*אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.
לייעוץ ראשוני שלחו טופס:

  כתובתנו
  דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
  077-4420820 משרד
  0525634178 עו״ד אבי דוויק

  0507451980 עו״ד יורי ברנט
  שעות פעילות
  א-ה: מהשעה 9:00-18:00
  דואר אלקטרוני
  dweck-brant@012.net.il
  2024 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
  לייעוץ ראשוני
  חייגו עכשיו: 077-4420820
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: