כך תנהגו במקרה של תאונת דרכים

30.09.2020

כבישי הארץ גדושים רכבים במשך מרבית שעות היום, כאשר העומסים הכבדים ביותר נרשמים בשעות הבוקר ואחה"צ בזמן הנסיעה הלוך/חזור ממקומות העבודה. עומסי התנועה גורמים לא אחת לתסכול ולחץ רב אצל נהגים רבים וכתוצאה מכך, עלולות להתרחש תאונות דרכים קלות עד חמורות.

במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים, כדאי שתדעו כיצד יש לנהוג במקרים אלו ומתי יש לפנות אל עורך דין תעבורה.

כיצד לנהוג במקרה של תאונת דרכים?

חובתו של כל נהג היא לשמור על חוקי התנועה ולהקפיד על בטיחותו ובטיחות הנהגים סביבו ולכן, בקרות תאונת דרכים, ישנם חובות המוטלים על נהג המעורב בתאונת הדרכים:

  1. על הנהג לבצע עצירה מיידית מיד לאחר התרחשות התאונה ובמידה והדבר אינו אפשרי, עליו לעצור את רכבו בסמוך ככל הניתן למקום התאונה. הנהג יהיה רשאי להזיז את רכבו ממקומו רק לאחר קבלת הוראה מפורשת משוטר, או לצורך הסעה וסיוע לנפגעים בתאונת הדרכים.
  2. חובתו של נהג המעורב בתאונת הדרכים, להגיש עזרה לפצועים, כל עוד הוא כשיר לכך ולא נפגע כתוצאה מהתאונה. הנהג מחויב להגיש עזרה ראשונה לנפגעים בהתאם למידת יכולתו, כאשר גם עדכון כוחות ההצלה נחשב להגשת עזרה ראשונה. אסור לנהג לעזוב את הפצועים בתאונה, אלא רק לאחר הגעת כוחות ההצלה.
  3. נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים, מחויב למסור את פרטיו האישיים לשוטר המגיע לזירת התאונה, כמו גם לנפגעים או לנהגים אחרים שהיו מעורבים בתאונת הדרכים.
  4. נהג הרכב המעורב בתאונה, מחויב להודיע על המקרה לתחנת המשטרה הקרובה, כאשר הוא מוסר את פרטיו המלאים ואת פרטי הנהג או הנוסעים האחרים שנפגעו בתאונה ולאן הם פונו לקבלת טיפול.

יש להדגיש כי חובות אינן מוטלות רק על נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים, אלא על כל נהג אחר שעבר באופן אקראי בדרך בה התרחשה תאונת דרכים שיש בה נפגעים.

כך תנהגו במקרה של תאונת דרכים

מהי פסילה מנהלית?

פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה, הינו הליך מנהלי, המאפשר לקצין משטרה מדרגת מפקח ומעלה, לפסול את רישיון נהיגתו של נהג לתקופת זמן מסוימת, זאת במידה והוא עבר עבירת תנועה חמורה ובהמשך נהיגתו טמונה סכנה לשלום ציבור המשתמשים בדרך. כאשר נעברה עבירת תנועה מרשימת העבירות המפורטות בתוספת הרביעית לפקודת התעבורה, רשאי קצין המשטרה לפסול את רישיון הנהיגה לתקופה של 30 ימים, כאשר היה מעורב נהג בתאונת דרכים עם נפגעים או תאונת דרכים מסוג נזק בלבד עם נסיבות מחמירות, רשאי קצין משטרה להשית פסילה מנהלית לתקופה של 60 ימים וכאשר נהג מעורב בתאונת דרכים בה מצא אדם את מותו, מחויב קצין המשטרה על פי דין, לפסול את רישיון הנהיגה לתקופה של 90 ימים.

מה החשיבות בייעוץ ראשוני מול עו"ד תעבורה?

תאונת דרכים יכול להיות אירוע קשה וטראומתי, קל וחומר אם מדובר בתאונת דרכים קשה שיש בה נפגעים או חלילה הרוגים. על מנת להתמודד עם המצב בצורה נכונה, תוך מחשבה לעתיד ועל מנת לסייע לנהג המעורב בתאונת דרכים שכזו, חשוב לפנות מיידית לקבלת ייעוץ משפטי וליווי מקצועי של עורך דין תעבורה.

 

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820
או התקשרו לנייד אישי: 052-563-4178
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2020 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: