מה ההבדל בין מהירות מופרזת למהירות לא הולמת?

31.05.2020

נהיגה במהירות מופרזת פירושה חריגה ממגבלת המהירות בחוק. לדוגמא, השלט מגביל ל 50 קמ"ש ונהג נוהג במהירות 60 קמ"ש. לעומת זאת מהירות לא הולמת היא כאשר נהג נוהג במהירות בגבולות המהירות המותרת, אך לא תואמת את תנאי הדרך. לדוגמא, נהג שנוסע במהירות של 90 קמ"ש בדרך כפרית בערפל סמיך.

מהירות מופרזת היא מעל לגבולות המהירות, ואילו המהירות הבלתי הולמת היא מתחת לגבול המהירות אך עדיין מסוכנת. לשני הדברים יש משותף, נהיגה במהירות מופרזת או לא הולמת עלולה לגרום לאובדן שליטה על הרכב, לתאונות קטלניות ומסכנת את הנהג ואת יתר משתמשי הדרך.

מה ההבדל בין מהירות מופרזת למהירות לא הולמת

נהיגה במהירות מופרזת והשלכותיה

כל חריגה מהמהירות הכתובה בשילוט נחשבת מהירות מופרזת. דרכי האכיפה של הפרת החוק באים לידי ביטוי במספר אמצעים:

  • מצלמות מהירות
  • אקדח/מד מהירות לייזר
  • מכשיר הדבורה

מהי מהירות בטוחה?

מהירות בטוחה היא מהירות בה הנהג והרכב מסוגלים להתמודד עם תנאי הדרך, ההפתעות הבלתי צפויות ולנהוג במהירות מבלי לסכן את משתמשי הדרך. המהירות הבטוחה משתנה ללא הרף, בכל פעם שתנאי הדרך משתנים. כלומר, פנייה חדה תגרום לירידה במהירות הבטוחה כמו גם תנאי אקלים וסנוור מהשמש.

מהם הגורמים המשפיעים על טווח המהירות הבטוחה?

יש מספר גורמים שיקבעו מהו טווח המהירות הבטוחה:

  • יכולות הרכב שלכם
  • יכולות הנהיגה של הנהג
  • מזג האוויר
  • תנאי הדרך
  • טווח הראייה
  • משתמשי דרך אחרים (רכבים, משאיות, רוכבי אופניים וכו').

האם אפשר לבטל דו"ח על מהירות מופרזת?

במידה ותועדתם נוהגים במהירות מופרזת וקיבלתם דו"ח. מומלץ מאוד (!) לא לשלם אותו עד שאתם מתייעצים עם עו"ד תעבורה מנוסה ומקצוען. במידה ותבחרו לשלם את הקנס, אתם לא רק מודים באשמה אלא גם מקבלים את העובדה שתקבלו נקודות וכנראה שמחיר ביטוח הרכב שלכם יעלה.

ביטול דו"ח על מהירות מופרזת זוהי פרוצדורה שגרתית ופשוטה ע"י משטרת התנועה. לא קל לבטל דו"ח תנועה אך זה אפשרי. על מנת לבטל דו"ח כזה לחלוטין או להמיר אותו באזהרה יש צורך בעובדות תומכות על מנת להצדיק את המהלך מול משטרת ישראל.

ניסיון ביטול הדו"ח מבוצע באמצעות פנייה רשמית אל משטרת ישראל על ידי הנהג או בעל הרכב. הפנייה היא למעשה הגשת בקשה מפורטות עם הטענות הרלוונטיות בצירוף על מסמך שיאשר את הטענות. במידה ותועדתם באמצעות מצלמה מהירות תוכלו לטעון כי לא אתם נהגתם ברכב, אם מדובר באמת כמובן!

דרך נוספת לביטול דו"ח תנועה היא בקשה להמרת הדו"ח לאזהרה. בבקשה הזאת יש צורך להגיש בקשה מנומקת ואמינה, ללא צורך בתצהיר. בקשה זו תתאים לנהגים ללא עבר.

עו"ד תעבורה מומלץ

עורכי הדין דוויק וברנט בעלי ניסיון של למעלה מ-20 שנה בדיני תעבורה, עו"ד תעבורה מקצוען ידע לנתח את המקרה שלכם ולבנות הגנה איכותית מפני כל אשמה פלילית הקשורה בעבירה שלכם. עורך דין לענייני תעבורה יכול לסייע לכם בזיהוי הנסיבות להצדקת המהלך.

לייעוץ ראשוני שלחו טופס:
כתובתנו
דרך בגין 112 תל-אביב 6701308
077-4420820
או התקשרו לנייד אישי: 052-563-4178
שעות פעילות
א-ה: מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
dweck-brant@012.net.il
2020 © כל הזכויות שמורות לדוויק ברנט משרד עורכי דין
לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו: 077-4420820
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: